HEMMELIG MØTE: Kjell Magne Bondevik har hatt hemmelige møter med den jemenittiske milliardæren Shaher Abdulhak (i midten). Trolig skjuler han sin sønn Farouk, som er mistenkt for drapet på Martine Vik Magnussen.
HEMMELIG MØTE: Kjell Magne Bondevik har hatt hemmelige møter med den jemenittiske milliardæren Shaher Abdulhak (i midten). Trolig skjuler han sin sønn Farouk, som er mistenkt for drapet på Martine Vik Magnussen. Foto: TV 2

Martine-saken: Bondevik i hemmelig møte med Abdulhak

Kjell Magne Bondevik har i all hemmelighet møtt faren til Farouk Abdulhak, som er ettersøkt for drapet på Martine Vik Magnussen i 2008.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Det skriver VG i sin papirutgave lørdag morgen. Bondevik håper nå at samtalene skal ende med at Farouk Abdulhak lar seg utlevere frivillig til Storbritannia, ifølge avisa.

Del på facebook

– Vi har ennå ikke fått til et gjennombrudd, men så lenge det er håp, jobber vi videre, sier Bondevik til VG.

Martine Vik Magnussen ble drept i London den 14. mars 2008. Hun var da 23 år gammel. Medstudenten Farouk Abdulhak er ettersøkt for drapet, men oppholder seg i hjemlandet Jemen, som verken Norge eller Storbritannia har utleveringsavtale med. Jemenittiske myndigheter har nektet å utlevere ham.

Tidligere statsminister Kjell Magne Bondevik, som i dag leder Oslosenteret for fred og menneskerettigheter, og tidligere oljeminister Einar Steensnæs møtte Farouk Abdulhaks far Shaher Abdulhak på et hemmelig sted i april i år for å diskutere den fastlåste saken, skriver VG.

De siste ukene har Oslosenteret også vært involvert i møter med Farouk Abdulhak selv. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 

Martin Halla vant The Voice

  

– Det er uvirkelig

«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.

 Se intervjuer og reaksjoner etter sending

 Her er øyeblikket hvor Martin ble kåret til vinneren

 Alle videoer og opptredener her

  

– Dette er Martin og meg når vi er ekstatisk glade

Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist

  

– Alle står og griner
når Martin synger

Dommer-Hanne unner Martin seieren


reklame