Martin Halla vant The Voice
– Det er uvirkelig
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
Prinsesse Märtha Louise fødte mandag sitt tredje barn.
Prinsesse Märtha Louise og Ari Behn fikk klokken 12:53 mandag sin tredje datter som har fått navnet Emma Tallulah Behn.
Fødselen fant sted i parets hjem i Lommedalen utenfor Oslo, ved hjemmefødsel som forløp normalt.
Alt befinner seg vel med mor og barn. Den nyfødte veide 3700 gram og er 53 cm lang, opplyser slottet i en pressemelding.
Kongeparet uttrykker i pressemeldingen glede over å ha fått sitt femte barnebarn.
Du kan sende din gratulasjon og si din mening om navnevalget under artikkelen.
Barnet ble født i parets hjem i Lommedalen utenfor Oslo. Foto: Scanpix
- På vegne av regjeringen har jeg den store glede å gratulere prinsesse Märtha Louise og Ari Behn med en datter, sier statsminister Jens Stoltenberg i en melding fra Statsministerens kontor. Stoltenberg sender også sine hilsener til prinsessens foreldre.
- Vi gratulerer kong Harald og dronning Sonja med et nytt barnebarn, og sender våre varmeste hilsener til foreldre og barn, heter det i uttalelsen.
- Märtha har selv fortalt i et intervju at Ari ønsker seg fire barn, men at hun selv mente det var nok med tre, sa hoffreporter i Se og Hør, Kjell Arne Totland til TV 2 da graviditeten ble kjent i mars.
Parets første datter, Maud Angelica ble født 29. april 2003. Leah Isadora ble født 8. april 2005.
Maud Angelica og Leah Isadora Behn er henholdsvis nummer fem og seks i arverekkefølgen etter sin mor.
Märtha Louise sammen med døtrene Leah Isadora (til venstre) og Maud Angelica (til høyre) © Scanpix
Maud Angelica er oppkalt etter Märthas oldemor, Dronning Maud. Om navnevalget Leah Isadora, fortalte Märtha følgende i et intervju med Aftenposten.
- Ari tok initiativet til det fordi han alltid har vært fascinert av danseren Isadora Duncans liv og tragiske død. Han har dessuten reist mye i Midtøsten, og Leah kommer derfra. Så må jeg innrømme at jeg alltid har vært en stor Star Wars-fan, og prinsesse Leia har alltid vært den vakreste i hele verden
Martin Halla vant The Voice
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist
