Effektiv kreftmedisin
brukes ikke i Norge
Kan gi pasienter med uhelbredelig føflekkreft ekstra leveår
Arbeidsulykke i Chr. Michelsens gate i Bergen.
Mannen skal ha fått en søplesjakt i hodet, skriver ba.no. Han ble liggende i på taket av en gangtunnel som var satt opp i forbindelse med arbeidet på bygget.
En ambulanse kom til stedet kort tid etter ulykken og den skadde arbeideren ble fraktet til legevakten.
Mannen som fikk søppelsjakten i hodet ble liggende på taket av en gangtunnel som var satt opp utenfor bygningen hvor arbeidet pågikk.
Remy Mikkelsen fra Leknes containerservice skulle hente en container på stedet og ble vitne til hendelsen.
– Jeg skulle hente containeren, men først måtte de flytte bossjakten. Da de skulle løfte den opp av containeren, løsnet den fra toppen og falt over de to som sto i stillaset, sier Mikkelsen til avisen.
Også en annen person som arbeidet på stedet ble skadet.
– To personer er skadet. Ingen av dem alvorlig, opplyser operasjonsleder Asbjørn Andersen i Hordaland politidistrikt til tv2nyhetene.no.
Arbeidstilsynet er varslet om ulykken.
| Publisert | 12.03.2010 15.07 |
| Oppdatert | 12.03.2010 16.27 |
Kan gi pasienter med uhelbredelig føflekkreft ekstra leveår
