Martin Halla vant The Voice
– Det er uvirkelig
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
For dårlig utredning og oppfølging forkorter levetiden for mange kreftpasienter. Det viser en oversikt fra Norsk Pasientskadeerstatning.
Mellom 2001 og 2009 søkte 482 pasienter med kreft i fordøyelsesorganene om erstatning etter behandlingen de har fått i det norske helsevesenet, skriver Dagbladet. 180 av dem, eller 37 prosent, fikk medhold, viser nye tall fra Norsk Pasientskadeerstatning (NPE).
– Vår gjennomgang viser at utilstrekkelig utredning og manglende evne til å følge opp faresignaler leder til at kreftdiagnoser blir stilt for sent, sier direktør Erling B. Breivik i NPE.
NPE har til sammen utbetalt 70 millioner kroner i erstatning til kreftpasientene. I halvparten av medholdssakene er det svikt i diagnostikk som ligger til grunn for erstatningskravet. (©NTB)
| Publisert | 22.05.2011 10.45 |
| Oppdatert | 22.05.2011 10.45 |
Martin Halla vant The Voice
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist
