Martin Halla vant The Voice
– Det er uvirkelig
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
En mann ble oppdaget da han var på vei ut på rullebanen på Stavanger lufthavn Sola.
Lørdag ettermiddag oppdaget flygelederne i kontrolltårnet på Stavanger lufthavn Sola en mann som var på vei ut på rullebanen.
– Det var en person som hadde kommet seg inn på Forsvarets område og gikk mot rullebanen. Personell i kontrolltårnet så hva som skjedde og lufthavnvakten sendte ut en bil som tok med seg mannen, sier lufthavnsjef Leif Anker Lorentzen.
Mannen ble tatt med av vakten og ble senere hentet av politiet.
Hendelsen skal ikke ha ført til problemer for flytrafikken.
Les også: Politiet vil ransake avislokaler i Hordaland
Operasjonsleder Victor Jensen i Rogaland politidistrikt bekrefter at de måtte hente en mann på flyplassen.
– Klokken 14.22 fikk vi melding om hva som hadde skjedd og politiet som er stasjonert på flyplassen tok hånd om mannen. Det ble også sendt en bil fra Stavanger som hentet mannen, opplyser Jensen til tv2.no.
Politiet er ikke sikre på hvordan mannen kom seg inn på flyplassområdet, men antar at han har hoppet over et gjerde.
Den 33 år gamle mannen er overlatt til helsevesenet.
| Publisert | 11.02.2012 16.13 |
| Oppdatert | 11.02.2012 16.21 |
Martin Halla vant The Voice
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist
