Martin Halla vant The Voice
– Det er uvirkelig
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
– Jeg forventer at det skal skje i løpet av mandag, sier assisterende helsedirektør Bjørn Guldvog.
Tidligere administrasjonssjef Liv Løberg blir politianmeldt for bruk av falske dokumenter og for å ha gitt uriktige opplysninger i forbindelse med ansettelsen.
Direktør Jørgen Holmboe i Statens autorisasjonskontor for helsepersonell (SAFH) og assisterende helsedirektør Bjørn Guldvog bekrefter overfor NTB at anmeldelsen vil bli overlevert politiet.
– Jeg forventer at det skal skje i løpet av mandag, sier Guldvog.
Tidligere administrasjonssjef Liv Løberg (61) i Statens autorisasjonskontor for helsepersonell (SAFH) har innrømmet å ha forfalsket studiebevis fra Norges Handelshøyskole, London School of Economics og Queen Mary College i London.
Torsdag i forrige sa hun opp stillingen sin med øyeblikkelig virkning etter at VG avslørte hennes juks med studiebevis.
Guldvog i Helsedirektoratet har vært i dialog med SAFH om innholdet i politianmeldelsen av Løberg. Han er langt fra sikker på at det kun er SAFH som er blitt lurt i denne saken. (©NTB)
| Publisert | 28.06.2010 11.56 |
| Oppdatert | 28.06.2010 11.56 |
Martin Halla vant The Voice
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist
