Foto: Sigurdsøn, Bjørn/SCANPIX

Kronprinsfamilien flytter til Slottet

Kronprinsfamilien flytter midlertidig inn på Slottet på grunn av rehabiliteringsarbeidene på Skaugum.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Det opplyser kongehuset i melding på kongehusets hjemmesider.

Fuktskader

Regjeringens første krisepakke omfattet en bevilgning på 12,6 millioner kroner til utvendig rehabilitering av hovedbygningen på Skaugum.

Det er fasadene som det nå jobbes med, samtidig som det blir drenert rundt bygningen.

Dårlig drenering har påført bygningen fuktskader. Dreneringsarbeidet førte til at kronprinsparet den 17. mai måtte ta imot barnetoget ved porten og ikke ved trappa slik de pleier å gjøre på nasjonaldagen.

Får skille ut tomter

Tirsdag fikk for øvrig kronprinsparet tillatelse til å skille ut sju parseller fra Skaugum gård. I alt var det søkt om å skille ut elleve.

De sju tomtene som paret får fradele leies av ansatte eller tidligere ansatte ved gården. De fire tomtene som kronprinsparet ikke får skille ut er tre ubebygde tomter og en villaeiendom som ligger inntil tunet.

Skaugum har vært i kongefamiliens eie siden 1929, men det er staten som dekker utgiftene til Skaugum som residens og representasjonsbolig for tronarvingen. (©NTB)

Foto: Stian Lysberg Solum/SCANPIX



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
Comments powered by Disqus
  

– Jeg vil si Breivik gjorde en
tabbe ved å spare meg

Les også: Alt om politiets aksjon på Utøya

Hør også: Alt om oppmøtekaoset på Utøya

Lydloggene: Store
sambandsproblemer
under aksjonen

Lydloggene: Her
pågripes Breivik
på Utøya 22. juli

Lydloggene: Politiet
snakker kun om én
gjerningsmann


reklame