GRATULASJON: Kronprins Haakon gratulerte sin kone og alle andre kvinner med kvinnedagen via Facebook.
GRATULASJON: Kronprins Haakon gratulerte sin kone og alle andre kvinner med kvinnedagen via Facebook. Foto: Facebook (skjermdump)

Kronprinsen gratulerte kona med kvinnedagen på Facebook

Sendte hilsen på nett fra Malaysia.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Kronprinsparet er denne uken på offisielt besøk i Malaysia. Innimellom det hektiske programmet, som har spesielt fokus på norske næringsinteresser, valgte kronprins Haakon å sende ut en vennlig hilsen til kronprinsesse Mette-Marit og hennes medsøstre.

På kronprinsparets profilside skriver kronprinsen:

«Vil gjerne gratulere min kjære kone og alle andre kvinner med kvinnedagen. Likestillingsseminar her i Malaysia i morgen». Mange kvinner har allerede kommentert hilsenen, og en del av tilhengerne ber Haakon hilse til kona.

Ifølge Kongehuset er det mandag nøyaktig 42 år siden diplomatiske forbindelser ble etablert mellom Norge og Malaysia. Likevel er det første gang medlemmer av det norske kongehuset besøker landet offisielt.

Norske næringsinteresser er i sterk vekst i Malaysia, og omlag 130 representanter for næringsliv følger kronprinsparet på reisen.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Stein Erik Hagen støtter kronprinsen
Stein Erik Hagen støtter kronprinsen

Skryter at kongefamiliens arbeid for norsk næringsliv.

Trond Giske innrømmer kronprins-feil
Trond Giske innrømmer kronprins-feil

Både næringsministeren og kronprinsen selv var i tvil før de annonserte kronprinsens omdiskuterte rådgiverrolle.

 
Comments powered by Disqus
  

– Jeg vil si Breivik gjorde en
tabbe ved å spare meg

Les også: Alt om politiets aksjon på Utøya

Hør også: Alt om oppmøtekaoset på Utøya

Lydloggene: Store
sambandsproblemer
under aksjonen

Lydloggene: Her
pågripes Breivik
på Utøya 22. juli

Lydloggene: Politiet
snakker kun om én
gjerningsmann


reklame