Var på byen før drapet på Mysen
Politiet tror både avdøde og siktede var på byen natt til søndag.
Det er 36 år gamle Stig André Skram som ble skutt og drept utenfor et bolighus på Mysen i natt. Det opplyste politiet på en pressekonferanse søndag ettermiddag.
Avdøde er opprinnelig fra Ålesund. Han var gift, og etterlater seg to små barn på 9 og 11 år.
Meldte seg selv
Politiet fikk melding om skuddene klokka 03.40.
– Det var gjerningsmannen selv som varslet AMK at han hadde skutt en person. Han var til stede på åstedet da politiet kom, og alt gikk greit under pågripelsen, sier lensmann Henning Tollefsrud ved Eidsberg lensmannskontor.
Lensmann i Eidsberg Henning Tollefsrud og politiadvokat Gro Haukenes Nygaard orienterte pressen om Mysen-drapet. Foto: SCANPIX/
Den siktede er en 34 år gammel mann fra Alta, men som nå er bosatt på Mysen.
De to var naboer. 34-åringen sitter søndag ettermiddag i avhør med politiet.
Hadde lovlig pistol
Skram ble skutt flere ganger i mageregionen.
– Mannen ble skutt med en pistol av kaliber 45. Pistolen er lovlig registrert på gjerningsmannen, sier Tollefsrud.
Var på byen
Politiet jobber ut fra at de to hadde vært ute på byen lørdag kveld.
– Vi har grunn til å tro at de har vært ute på byen lørdag natt. Politiet vil gjerne snakke med noen som har sett avdøde og den siktede ute på byen, sier Tollefsrud.
Det er usikkert om de var på byen på Mysen, eller i Askim eller andre steder.
Snakker med vitner
Politiet avhører nå vitner som kan ha sett eller hørt noe på åstedet.
– Vi snakker med flere personer, og nærmere etterforskning vil gi svar på om de var til stede eller ikke, sier politiadvokat ved Follo politidistrikt, Gro Haukenes Nygaard.
| Publisert | 21.02.2010 14.34 |
| Oppdatert | 21.02.2010 21.44 |


