Tre pågrepet etter urmakerran i Kristiansand
AVLYST: Her skulle håndballjentene spilt kamp mot Brasil, men VM-generalprøven ble avlyst grunnet såpeglatt bane. Foto: IDA MARIE VATN/

Tre pågrepet etter urmakerran i Kristiansand

Politiet har pågrepet tre personer etter at en ur- og smykkeforretning i Kristiansand ble ranet onsdag ettermiddag.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

De tre ble pågrepet i Froland rundt klokka 14.45. De skal da ha kjørt rundt i en bil som ble stjålet tidligere på dagen.

– De ble pågrepet fordi bilen og personene kan stemme overens med vitnebeskrivelser i forbindelse med ranet, sier operasjonsleder Frank Solås i Agder politidistrikt til Fvn.no. Han understreker imidlertid at det er for tidlig å si om de pågrepne kan settes i forbindelse med ranet.

Ranerne var bevæpnet

– De ble ranet av tre-fire personer, sier operasjonsleder Frank Solås i Agder politidistrikt til fvn.no klokken 13.30.

Ranerne var bevæpnet. Minst en av dem hadde trolig med skytevåpen.

Askeland urmaker ligger i gågata Markens gate og ble sist ranet for under en måned siden. Da var det to personer med balltre som slo til. De fikk med seg klokker for rundt en million kroner.

Les saken: Urmakerforretning ranet i Kristiansand

Viftet med pistol

Politiet fikk melding om onsdagens ran klokken 12.50.

Ingen ble skadd i ranet. Et vitne har opplyst at ranerne løp over Torvet i Kristiansand viftende med en pistol. (©TV 2/NTB)

RANET IGJEN: Bildet er fra ranet 16. februar. Onsdag ble Askeland rammet igjen.RANET IGJEN: Bildet er fra ranet 16. februar. Onsdag ble Askeland rammet igjen. Foto: Trond Solvang/TV 2



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Urmaker ranet på nytt
Urmaker ranet på nytt

Bevæpnede ranere slo igjen til mot Askeland urmaker i Kristiansand.

Urmakerforretning ranet i Kristiansand
Urmakerforretning ranet i Kristiansand

Store politistyrker jakter nå på to personer som ranet forretningen med balltre.

Ranet gullsmed med øks, hagle og pistol
Ranet gullsmed med øks, hagle og pistol

Urmaker Bjerke i Oslo sentrum ranet onsdag ettermiddag.

 
Comments powered by Disqus

reklame