BORTFØRT MIDT PÅ NATTEN: Her fra farens bolig på Åmli ble de to jentene ført bort av flere personer.
BORTFØRT MIDT PÅ NATTEN: Her fra farens bolig på Åmli ble de to jentene ført bort av flere personer. Foto: Connie Bentzrud/TV 2

To jenter kidnappet fra farens bolig

Politiet mener det kan dreie seg om en barnefordelingssak.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

To jenter på 13 og 14 år skal natt til mandag ha blitt kidnappet av flere personer i Åmli kommune i Aust-Agder, melder NRK.

Hentet ut midt på natten

Jentene ble tatt fra farens hjem etter at flere personer tok seg inn i huset. Mandag formiddag var barna ikke kommet til rette.

– Det ble utøvet vold mot faren da barna ble hentet, sier operasjonsleder Frank Solås ved Agder politidistrikt.

Kjenner du denne saken? Tips oss på SMS/MMS/TELEFON: 02255 eller mail tips@tv2.no

Han sier det etter alt å dømme dreier seg om en barnefordelingssak, der en av partene er uenig i fordelingen.

– Barna var hos barnefaren i Åmli. Litt før klokken 0200 fikk politiet melding at han hadde fått besøk av personer som hadde tatt seg inn i huset. Han hadde fått bank og satt i en tilstand slik at han ikke kunne forhindre at de tok med seg jentene, sier Solås til tv2nyhetene.no.

Sju pågrepne

Sju personer er pågrepet og mistenkt for bortføringen.

– To biler som knyttes til handlingen ble stoppet, og sju personer ble pågrepet. Etterforskerne skal avhøre fornærmede etter hvert, og deretter de mistenkte, sier Solås.

Faren til jentene har forklart til poltiet at han ble slått og sparket, og bundet på hender og føtter.

– Han skal ha blitt påført lettere skader, sier operasjonsleder Solås.

Politiet i Vestfold skal i løpet av dagen snakke med barnas mor.

– Vi har en patrulje på hjemstedet hennes jevnt og trutt, men hun har ikke vist seg, sier operatør Paul Bergan i Vestfold politidistrikt til tv2nyhetene.no.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Politiet vet ennå ikke hvor jentene er
Politiet vet ennå ikke hvor jentene er
 

Martin Halla vant The Voice

  

– Det er uvirkelig

«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.

 Se intervjuer og reaksjoner etter sending

 Her er øyeblikket hvor Martin ble kåret til vinneren

 Alle videoer og opptredener her

  

– Dette er Martin og meg når vi er ekstatisk glade

Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist

  

– Alle står og griner
når Martin synger

Dommer-Hanne unner Martin seieren


reklame