SAKEN OPP PÅ NY: Atle Hamre mener han ble utsatt for justismord da han ble dømt til fire år i fengsel.
SAKEN OPP PÅ NY: Atle Hamre mener han ble utsatt for justismord da han ble dømt til fire år i fengsel. Foto: TV 2 Sporten/

Skal se på Hamre-saken på nytt

Gjenopptakelseskommisjonen skal behandle Atle Hamres begjæring på nytt etter at den vedgår ha gjort feil da Hamre fikk avslag før jul.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Regjeringsadvokaten innrømmer at det er svakheter ved beslutningen som ble tatt før jul og at kommisjonen skal se på travkuskens sak på nytt, skriver VG.

Del på facebook

Kunne vært bedre ivaretatt

– Det var et moment som kunne vært omtalt litt bredere og vi så at kontradiksjonen kunne vært bedre ivaretatt, vedgår Helen Sæter, som er leder av Kommisjonen for gjenopptakelse av straffesaker.

Advokatfullmektig Nils Christian Nordhus, som representerer Hamre, reagerer på at flere av bevisene som ble sendt inn til kommisjonen ikke er med på listen over dokumenter som er vurdert. Sæter opplyser på sin side at rutinen i kommisjonen er at sekretariatet sender ut de viktigste dokumentene i en sak, sammen med utkast til avgjørelse.

Hever Hamre er uskyldig

– Men når kommisjonen behandler en sak i møte, er alle dokumenter tilgjengelig, legger hun til.

Den 51 år gamle travkusken ble i 2008 dømt til fire års fengsel for utpressing av tidligere skipsreder Trond Willy Wilhelmsen. Torpedoen som oppga Hamre som oppdragsgiver da saken gikk for retten, har senere endret forklaring. Etter å ha sittet flere år i fengsel hevdet han overfor politiet at Hamre er uskyldig. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Utestengt Hamre går rettens vei for comeback
Utestengt Hamre går rettens vei for comeback

I løpet av 2012 kan livstidsutestengte Atle Hamre være tilbake på travbanen. Nå går den tidligere stjernekusken rettens vei for å få tilbake lisensen av Det Norske Travselskap.

Atle Hamre herjer i travsporten - igjen!
Atle Hamre herjer i travsporten - igjen!

Atle Hamre er utestengt på livstid, men herjer som aldri før i norsk travsport.

Travselskapet: - Hamre har fått sin andre sjanse
Travselskapet: - Hamre har fått sin andre sjanse

Atle Hamre får ikke returnere til travsporten, på bakgrunn av bestemmelser gjort av DNT da han ble dømt i retten for andre gang.

 
Comments powered by Disqus

Martin Halla vant The Voice

  

– Det er uvirkelig

«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.

 Se intervjuer og reaksjoner etter sending

 Her er øyeblikket hvor Martin ble kåret til vinneren

 Alle videoer og opptredener her

  

– Dette er Martin og meg når vi er ekstatisk glade

Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist

  

– Alle står og griner
når Martin synger

Dommer-Hanne unner Martin seieren


reklame