Sju års forvaring for overgrep og hallikvirksomhet

En 29 år gammel mann er i Nord-Troms tingrett dømt til sju års forvaring for hallikvirksomhet, voldtekter og overgrep mot mindreårige.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Nord-Troms tingrett kjente 29-åringen fra Tromsø skyldig på alle tiltalepunkter. Dommen på sju års forvaring med en minstetid på fem år er i tråd med aktors påstand.

Ankes

29-åringens forsvarer Odd A. Drevland sier til NRK at dommen blir anket.

– Vi vil anke fordi vi mener det er foretatt feil bevisvurdering. Retten har trodd blindt på en håndfull av vitnene som vi mener ikke har vært overbevisende nok. I stedet har man valgt å se bort fra de andre vitnene i saken som tegnet et helt annerledes bilde av tiltalte, sier Drevland til NRK.

Verne samfunnet

I alt har 54 vitner forklart seg i saken som har pågått i tolv dager.

Forvaring blir brukt i saker der retten kommer til at en tidsbestemt straff ikke er tilstrekkelig for å verne samfunnet. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
Comments powered by Disqus

Martin Halla vant The Voice

  

– Det er uvirkelig

«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.

 Se intervjuer og reaksjoner etter sending

 Her er øyeblikket hvor Martin ble kåret til vinneren

 Alle videoer og opptredener her

  

– Dette er Martin og meg når vi er ekstatisk glade

Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist

  

– Alle står og griner
når Martin synger

Dommer-Hanne unner Martin seieren


reklame