Fulle eldre skaper
problemer i Danmark
Danske omsorgsarbeidere plages av eldre som har tatt en «lille en» for meget
Kristiansand (TV 2 Nyhetene): Siktet 27-åring erkjenner å ha drukket alkohol før den ville bilferden der han skal ha kjørt ned og drept politimannen Børge Ivarsen.
Fredag ettermiddag blir 27-åringen fremstilt for varetektsfengsling i Aust Agder tingrett i Arendal og politiet vil begjære fire ukers varetektsfengsling med brev og besøksforbud.
I en samtale med sin forsvarer skal 27-åringen ha innrømmet at han hadde drukket en god del alkohol før den ville bilferden igjennom Agder natt til i torsdag.
– Han erkjenner å ha drukket alkohol, men sier at han bare husker glimtvis det som skjedde, sier advokat Thor Backe-Wiig som er mannens forsvarer til TV 2.
Forsvareren hadde en telefonsamtale med sin klient torsdag ettermiddag.
– Han er preget av sjokk og vantro og er dykt fortvilet, sier Backe-Wiig.
Les også: Visste ikke at bildrapssiktet 27-åring var på rømmen
Den drapssiktede 27-åringen er en kjenning av politiet og har allerede åtte dommer på seg fra tidligere.
Han skal ha slitt med både narkotika og alkohol i mange år og skal også ha forsøkt å ta sitt eget liv ved et par anledninger.
Les også: Bildrapet i Aust-Agder: – Min tøffeste dag som politi
DREPT: Børge Ivarsen døde etter å ha blitt meid ned natt til torsdag 4. mars. Foto: Politiet
– Han er sviktet av helsevesenet og er en gutt som hele livet har skreket etter hjelp uten å få det, sier forsvarer Thor Backe-Wiig til TV 2.
Den siktede 27-åringen var i natt innlagt ved psykiatrisk avdeling ved Sørlandet sykehus i Kristiansand.
Politiførstebetjent Børge Ivarsen (48) etterlater seg kone og tre barn. Hans kone var også ansatt i Agder politidistrikt som politibetjent, skriver politiet i en pressemelding fredag.
For ti år siden ble Ivarsens ektefelle knivstukket og alvorlig skadet i tjenesten, og ifølge politiet har familien hatt problemer med å komme over denne hendelsen. Pårørende og involverte kolleger får nå støtte av kriseteam.
| Publisert | 05.03.2010 10.59 |
| Oppdatert | 05.03.2010 11.46 |
Danske omsorgsarbeidere plages av eldre som har tatt en «lille en» for meget
