Denne norske bestemoren er en
sikkerhetsrisiko, mener USA
66 år gamle May Prince fra Bardu ble erklært uønsket i Amerika
Aktor Per Egil Volledal mener den tiltalte 58-åringen må dømmes til forvaring i lommemannsaken, slik han ble i tingretten.
Volledal holder onsdag sin straffeutmålingsprosedyre i Borgarting lagmannsrett. Han beskrev den tiltalte som iskald, kynisk og som en person som er villig til å ta stor risiko.
– Det var han som valgte sine ofre, han som valgte steder, han som hadde regien, sa Volledal.
Han mener 58-åringen bør dømmes til forvaring både ut fra hensynet til samfunnsvern og gjentakelsesfaren.
Juryen kjente 3. desember mannen skyldig på alle punkter, også en voldtekt han ble frikjent for da saken gikk for Follo tingrett.
Tingretten dømte ham i juni i år, i tråd med aktors påstand, til ni års forvaring med en minstetid på seks år for overgrep mot alle de 66 guttene tiltalen omfattet. De tre alvorligste forholdene ble anket til lagmannsretten.
Etter at aktor er ferdig med sin straffeutmålingsprosedyre, overtar forsvarer Petar Sekulic. Det er ventet at han vil prosedere på at det ikke er grunnlag for å dømme hans klient til forvaring. (©NTB)
| Publisert | 15.12.2010 14.19 |
| Oppdatert | 15.12.2010 14.19 |
66 år gamle May Prince fra Bardu ble erklært uønsket i Amerika
