Likrester i Nedre Eiker identifisert
Politiet frykter noe kriminelt kan ha tilstøtt den litauiske statsborgeren som ble funnet.
Restene av menneskekroppen som ble funnet i Nedre Eiker er identisert, og politiet i Nedre Eiker melder fredag ettermiddag at det var den litauiske statsborgeren Anatolij Petraskevic som ble funnet.
– Han ble meldt savnet i midten av desember 2007. Mannens bil, en rød Honda Civic DX personbil ble også borte i 2007, og bilen er ikke kommet til rette, opplyser lensmann Torill Sorte.
Frykter noe kriminelt har skjedd
Politiet frykter at mannen er blitt utsatt for noe kriminelt, og fortsetter etterforskningen.
– Politiet vil fortsette etterforskningen for å forsøke å finne svar på hva som skjedde med mannen, og vi ønsker tips fra personer som kan vite noe om denne saken. Han har sannsynligvis blitt utsatt for noe kriminelt, og det er selvsagt utfordrende å etterforske en hendelse som har skjedd for så lenge siden, sier lensmann i Nedre Eiker, Torill Sorte.
FORSVUNNET: Mannens bil, en rød Honda Civic DX personbil ble også borte i 2007. © Politiet
Mannens pårørende er varslet, og politiet vil gjerne komme i kontakt med personer som har opplysninger i forbindelse med denne saken. Politiets tipstelefon er 99212013.
| Publisert | 03.09.2010 15.28 |
| Oppdatert | 03.09.2010 15.39 |


