Dette selskapet ga oss
halv pris på gullet
Vi sjekket med alle selskapene som tar imot gull, ett skilte seg ut
Elever på Brakahaug skole hedrer død klassekamerat.
Brakahaug skole ligger bare noen få hundre meter fra huset der Malvin Igland (8) og faren Frode Igland (35) ble funnet døde mandag.
Siden mandag ettermiddag har lærere sammen med prest og psykiatriske sykepleiere vært sammen med elevene på skolen for å forsøke å forstå hva som har skjedd.
– Vi har fortalt dem at Malvin er borte og at han aldri kommer tilbake. Virkeligheten har ikke gått helt opp for dem ennå og det kommer den nok ikke til å gjøre på en god stund. Dette er små barn, sier rektor ved Brakahuag skole Terje Osmundsen til TV 2 Nyhetene.
Skolen har elever fra 1. til 4. klassetrinn. Det var 111 elever som gikk på skolen. Nå er det 110.
Les også: Nabo til avdød åtteåring: – Han var alle tiders
– Det er en liten skole og alle visste hvem Malvin var. Han var en solstråle, alltid positiv og smilende. Alltid noe festlig å fortelle. En kjempegutt, sier Terje Osmundsen.
Onsdag morgen vil skolen arrangere en minnestund for Malvin i gymsalen. Der vil også elevenes foreldre kunne være til stede.
Les også: Ordfører: – En tung dag i Haugesund i dag
– Alle klassene har øvd på sanger som skal brukes på minnestunden i morgen. I tillegg har vi laget en minnevegg der de som har ønsket det har skrevet en liten hilsen til Malvin, sier Osmundsen.
| Publisert | 02.03.2010 14.04 |
| Oppdatert | 02.03.2010 14.19 |
Vi sjekket med alle selskapene som tar imot gull, ett skilte seg ut
