Streiken i stat og kommune
John (69) får dusje en gang i måneden
Men den gamle sjømannen henger ikke med hodet av den grunn
Brynjar Meling sier at det er uaktuelt å godta en henleggelse av drapssiktelsene i Dung-saken.
- Jeg kommer aldri til å godta en henleggelse. Det er utrolig hvis påtalemyndigheten ønsker en rettsstilling, hvor det er slik at bare man kvitter seg med liket, så kvitter man seg med den rettslige forfølgningen. Det er nemlig det de signaliserer ved å henlegge denne saken, sier Brynjar Meling, som representerer foreldrene til Dung-Tran Larsen.
Ifølge Bergensavisens nettutgave går det mot en henleggelse av siktelsene etter bevisets stilling. Uten et likfunn vil saken forbli uoppklart.
Politiinspektør Sidsel Isachsen bekrefter overfor avisa at etterforskningen er ferdig, og at hun vil sende sin innstilling til statsadvokaten i Hordaland før sommerferien. Hun vil imidlertid ikke kommentere innholdet i innstillingen.
Det er statsadvokaten og riksadvokaten som formelt fatter vedtak om å henlegge saken. I tre måneder høsten 2007 satt Dungs ektemann og svigermor varetektsfengslet, siktet for drap på 22-åringen, men begge nektet enhver befatning med forsvinningen.
- Å leve med en drapssiktelse i snart to år har vært en tøff påkjenning. Fortsatt kjører nysgjerrige mennesker sakte forbi huset til de siktede mens de stanser opp for å kikke, sier ektemannens forsvarer, advokat Frode Skogvold.
Ektemannen er overbevist om at kona har forlatt ham og de to barna av egen fri vilje. (©NTB)
| Publisert | 06.06.2009 17.44 |
| Oppdatert | 07.06.2009 16.03 |
Streiken i stat og kommune
Men den gamle sjømannen henger ikke med hodet av den grunn
