Den terrortiltalte Arfan Bhatti i Oslo tingrett sammen med Arild Holden (foran til høyre) og John Chr. Elden. T.v. den medtiltalte 28-åringens forsvarer, Morten Furuholmen.
Den terrortiltalte Arfan Bhatti i Oslo tingrett sammen med Arild Holden (foran til høyre) og John Chr. Elden. T.v. den medtiltalte 28-åringens forsvarer, Morten Furuholmen. Foto: Scanpix © Sara Johannessen

Bhatti: - Hun visste ingen ting

Terrortiltalte Arfan Bhatti sier at TV 2-kjæresten ikke ville visst om han hadde planer, både fordi det ikke var noen planer og fordi han ikke ville fortalt henne hvis han hadde det.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

- Hun visste ingen ting, hun var bare bekymret for at jeg skulle flytte til Pakistan, sa Bhatti i retten torsdag.

- For det første var det ingen ting å vite, for det andre ville hun aldri aksptert det hvis jeg hadde lagt frem noen planer for henne, sier Bhatti.

SMS-bevis
En rekke tekstmeldinger og telefonsamtaler mellom Bhatti og TV 2-reporteren som han hadde et kjæresteforhold til, er lagt fram som bevis i rettssaken.

Om kvelden den 17. september ringer hun til Bhatti og sier:

- Du kan ikke gjøre dramatiske ting uten å snakke med meg, lover du?

- Du må reflektere over mine meldinger, sier Bhatti.

Dommeren ga i retten uttrykk for at han oppfatter hvordan Bhatti ordlegger i samtaler og tekstmeldinger med TV 2-reporteren som merkelig, og Bhatti måtte svare på hvordan innholdet i samtalene skal tolkes.

- Kjærlighet er rare greier, svarte Bhatti.

Dommeren varslet at også TV 2-reporteren vil måtte svare på dette når hun skal vitne senere i saken.

Terror-tiltale
Bhatti står tiltalt for å ha skutt mot synagogen i Oslo og for å ha planlagt terrorangrep mot den amerikanske og israelske ambassaden.

En av de medtiltalte i saken har gitt Bhatti alibi for tidspunktet da skuddene falt. Statsadvokat Kristian Nikolaisen stiller seg imidlertid tvilende til forklaringen.

Les mer: Mistet Bhatti av syne



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
Comments powered by Disqus

  

– Etter hvert stopper motoren, og dette er beklagelig. Det skal ikke skje, men det skjer og vi må forholde oss til det

 Følg terrorsaken i TV 2s livesenter

  

– Det gikk kaldt nedover
ryggen på meg

Politioverbetjent Håvard Gåsbakk reagerte på det Breivik sa under pågripelsen

  

– Ungdommene i båten var veldig skeptiske til meg
Politimannen (31) var den første som ankom Utvika

  

– Jeg vil si Breivik gjorde en
tabbe ved å spare meg

Lydloggene: Store
sambandsproblemer
under aksjonen

Lydloggene: Her
pågripes Breivik
på Utøya 22. juli

Lydloggene: Politiet
snakker kun om én
gjerningsmann


reklame