- Vi skulle drepes

29-åringen som kjørte bilen der lederen i Young Guns ble skutt i bakhodet i går, mener det var et bestillingsdrap, og at de to ble lurt.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

I politiavhør skal mannen, som også har tilknytning til Young Guns, ha forklart at B-gjengen hadde utlovet en dusør for den drepte og ham selv.

- Vi ble lurt i en felle. Dette var planlagt. B-gjengen hadde utlovet en dusør for at noen skulle ta livet av oss, skal 29-åringen ha fortalt politiet.

Løp for livet

De to vennene skal ha kjørt og plukket opp drapssiktede Stig Millehaugen utenfor en frigangsbolig på Sandaker i Oslo like før drapet.

TV 2 har snakket med flere i gjengmiljøet som har hørt at det var satt en pris på hodet til den drepte lederen. Men 29-åringen er sikker på at også han skulle tas av dage.

- Noe gikk heldigvis galt, skal han ha forklart politiet. Han skal ha løpt for livet fra bilen, og ned til en Esso-stasjon i nærheten.

- Snu. Løp. De skyter der oppe, ropte en mannsperson til et kjærestepar som kom gående på en gangvei opp til parkeringsplassen hvor bilen stod. TV 2 har snakket med kjæresteparet i dag, men de ønsker ikke å stå frem med navn.

Hemmelig adresse

Inne på Esso-stasjonen på Haugerud skal Young Guns-medlemmet ha bedt de ansatte om å ringe politiet.

- Han kom løpende inn på stasjonen og fortalte at noen var skutt like ved. Han ba de ansatte om å løse døra, forteller Jørgen Bratteng ved Trosterud Servicesenter til TV 2 Nyhetene.

Nå frykter 29-åringen for sitt eget liv, og i går kveld fikk han politibeskyttelse.

- Han befinner seg nå, så vidt jeg vet, på hemmelig adresse, hvor han er under beskyttelse av politiet, sier 29-åringens advokat, Petter Bonde.

-Ingen konflikt

Men Oslo-politiets fremste gjengekspert tror ikke at gårsdagens brutale drap har noe med gjengkrigen i hovedstaden å gjøre.

- Vi ser per nå ingen konfliktrelatert situasjon, og vi ønsker at det budskapet nå når de partene som har mye meninger om ting i media, sier Eirik Jensen, leder i Gjengprosjektet i Oslo politidistrikt.

- De får besinne seg, og la politiet få tid til å jobbe ut en del av de tingene vi har innhentet, sier Jensen.

Benekter skyld

29-åringen pekte raskt ut 39 år gamle Stig Millehaugen som drapsmann. Millehaugen, som har blitt betegnet som Norges farligste mann, ble pågrepet ved halv ti-tiden i går kveld,. Han stiller seg uforstående til siktelsen.

- Han er overrasket over siktelsen, og sier at han ikke har noe med drapet å gjøre. Han sier at han ikke var i nærheten da drapet skjedde, sier Millehaugens advokat Morten Furuholmen til TV 2 Nyhetene.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Se video: Her pågripes Millehaugen
Her pågripes han

Her pågripes den antatte gjerningsmannen etter at en person ble funnet drept i en utbrent bil på Haugerud i Oslo.

Mann pågrepet for drap
Pågrepet for drap på Haugerud

Politiet bekrefter at de har pågrepet en mann etter at en person ble funnet drept i en utbrent bil på Haugerud i Oslo.

Fant lik i utbrent bil i Oslo
Funnet død i utbrent bil

Politiet bekrefter at de har funnet levningene av en person i en utbrent bil på Haugerud i Oslo.

- Jeg er uskyldig
Hevder han er uskyldig

Stig Millehaugen nekter for å ha noe med drapet på en av lederne i Young Guns i går.

 
Comments powered by Disqus

reklame