Politiet tror Erik Andersen (57) er den antatte Lommemannen som skal ha misbrukt smågutter over en lengre periode.
Politiet tror Erik Andersen (57) er den antatte Lommemannen som skal ha misbrukt smågutter over en lengre periode. Foto: Privat

- Psykiaterne mener «lommemannen» er pedofil

Rettspsykiaterne skal ha konkludert med at den såkalte lommemannen er pedofil.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Konklusjonen kommer fram i rapporten psykiaterne har sendt til Follo tingrett, skriver VG.

To psykiatere har i seks måneder undersøkt den tiltalte i lommemannsaken og konkluderer med at mannen foretrekker jenter og gutter i førpubertal eller pubertal alder.

De to utelukker imidlertid ikke at den tiltalte kan endre seg. Likevel blir det i rapporten ikke gitt noe klart svar på om behandlingen han har gjennomgått så lang har hatt positiv effekt.

Saken starter i Follo tingrett mandag. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Politiet mener lommemann-tiltalt brukte Viagra
Mener lommemann-tiltalt brukte Viagra

Politiet mener 57-åringen fra Bergen som er tiltalt i lommemannsaken, tok Viagra før han forgrep seg på sine ofre.

Andersen hevder han ble misbrukt av jente
Andersen hevder han ble misbrukt av jente

Hevder overgrepene satte dype spor.

 

Streiken i stat og kommune

  

John (69) får dusje en gang i måneden

Men den gamle sjømannen henger ikke med hodet av den grunn


reklame