ÅSTEDET: 43-åringen ble funnet knivstukket i denne garasjen på Skøyen i Oslo.
ÅSTEDET: 43-åringen ble funnet knivstukket i denne garasjen på Skøyen i Oslo. Foto: Aas, Erlend/SCANPIX

- Flere interessante tips om Skøyen-drapet

Politiet i Oslo har i løpet av helgen fått inn nesten 20 tips i forbindelse med drapet på Vegard Bjerck.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Tipsene har kommet inn etter at politiet fredag gikk ut med fantomtegninger av tre personer som anses som vitner i saken.

- Et par av tipsene fremstår som interessante, skriver Oslo-politiet i en pressemelding.

IT-gründeren Vegard Bjerck (43) ble funnet drept med kniv i fellesgarasjen på Hoffstunet på Skøyen i Oslo torsdag 18. desember.

Status som vitner

Under en pressekonferanse på Politihuset i Oslo fredag ble det presentert tre fantomtegninger av tre ulike personer. De er ikke å regne som mistenkte, men politiet vil svært gjerne komme i direkte kontakt med hver og en av dem.

Politiet etterlyser tre personer etter Skøyen-drapet.Politiet etterlyser tre personer etter Skøyen-drapet.

Ingen av Bjercks naboer gjenkjente mennene på tegningene, og nå går politiet ut i media i håp om å løse drapssaken.

Politiet understreker at de tar imot ytterligere tips, og ber publikum som kan sitte på informasjon om saken, om å ta kontakt med politiets sentralvakt på telefon 22 66 90 50.

Dette er de etterlyste:

* En mann som ble observert løpende ned Hofftunveien i 16.30-tiden torsdag 18. desember.

* Person nummer to ble observert i garasjeanlegget til Coop Skøyen i 15.30-tiden.

* Person nummer tre, en kvinne eller mann, ble observert i Gråbrødreveien like før klokka 16.

Verken tekniske funn på åstedet eller avhør av venner, kolleger, familie, naboer og vitner har så langt ført fram.

Etterforskningen fortsetter mandag med full styrke.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Har du tips om denne saken?
Send SMS/MMS til 02255
E-post: tips@tv2.no
Les også:
Etterlyser tre personer 
etter Skøyen-drapet
Etterlyser tre personer etter Skøyen-drapet

Politiet i Oslo har fantomtegninger av tre personer som de vil ha kontakt med etter drapet på Skøyen i desember.

Les også: Politiet viser fantomtegninger
Viser fantomtegninger etter Skøyen-drapet

Politiet lanserer fantomtegninger av mulige gjerningspersoner etter garasjedrapet på Skøyen i Oslo.

Garasjedrapet kan forbli uløst
Garasjedrapet kan forbli uløst

Etterforskningen er blitt forsinket på grunn av mannskapsmangel som følge av politiaksjonene mot demonstrantene i Oslo sentrum.

Var du i området da Vegard ble drept?
Var du i området da Vegard ble drept?

Politiet vil nå kartlegge alle bevegelser i området da Vegard Bjerck (43) ble drept i Oslo.

 

Streiken i stat og kommune

  

John (69) får dusje en gang i måneden

Men den gamle sjømannen henger ikke med hodet av den grunn


reklame