Krever bedre sikring

Lokalbefolkningen er redd for å kjøre på ulykkesstrekningen.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Søndag kveld skjedde det lokalbefolkninga har fryktet lenge. Store steinblokker løsnet og raste ned fra fjellsida over riksvei 70 mellom Sunndalsøra og Ålvundeid.

En person ble alvorlig skadd etter at bilen han satt i ble truffet av en steinblokk. Han ligger nå til behandling ved sykehuset i Molde.

To personer i en annen bil slapp unna med skrekken.

- Vi kan se stedet der det har løsnet. Skredet har gått nedover fjellsida og fordelt seg ut over et ganske bredt område og knust stein nedover, sier politibetjent ved Nesset lensmannskontor, Gro Larsen.

Les også: Mann skadet etter steinras

Krever rassikring
Strekningen regnes som en av de mest rasfarlige i Møre og Romsdal. De som bruker veien til daglig har lenge krevd rassikring, men ingenting har skjedd.

- Vi vil jo selvfølgelig veldig gjerne ha hatt den tunnelen som kunne sikra strekninga fra ras tidligere, før det fikk slike alvorlig følger, sier beboer Egil Veddeng.

- Er dere som bor her overraska over at det går ras nå?

- Nei, men det er overraskende at det kom et så stort ras som det ser ut til å ha gjort i dag.

Stengte av området
I 22.30-tida søndag ble veien stengt på ubestemt tid. I løpet av dagen skal geologer undersøke området nærmere. I mellomtida får ingen lov å nærme seg rasstedet.

- Faren er stor, derfor er området stengt. Redningsmannskapet trakk seg også fort ut av området på grunn av rasfaren, forteller politibetjent Larsen.

Nervøs
Olav Søderberg kjører daglig på strekningen som ble utsatt for ras. Han er nervøs hver gang han setter seg i bilen.

- Du sitter og kikker. Er det noe som rører seg oppe i fjellene, forteller Søderberg.

Se intervju med Olav Søderberg her.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
 
Comments powered by Disqus
  

Egon (89) lå død i sengen i 29 dager

Alle visste at Egon var død. Likevel ble liket hans liggende i eldreboligen i over fire uker


reklame