Kraftig frontkollisjon på E18: – To er hardt skadd

To biler skal ha kollidert i høy hastighet på E18 mot Ørje i Østfold.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Fire personer skal ha vært involvert i ulykken. Kollisjonen skal ha vært svært kraftig, og redningsleder Owe Frøland ved Hovedredningssentralen antyder en fart på godt over 100 kilometer i timen på de to bilene.

– Vi har fått bekreftet at to personer er hardt skadd. Den ene bilen havnet på taket i ulykken, sier han.

Kjørt til sykehus

Ifølge politiet skal en person skal ha sittet fast i den ene bilen.

- Førere av begge bilene blir kjørt til Fredrikstad sykehus, opplyser operasjonsleder Lars Arnold Stenrød.

Et Sea King helikopter ble sendt til stedet, samt en luftambulanse. I tillegg var to ambulanser på skadestedet, som er på kommunesgrensen mellom Marker og Eidberg.

I feil kjørebane

Ifølge politiet skal en bil ha kommet over i motsatt kjørebane forut for ulykken. Denne bilen har truffet motkommende kjøretøy på venstre side.

Politiet melder at E18 er åpen for trafikk, etter noe kø på grunn av ulykken.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
Comments powered by Disqus
  

Streiken kan koste
Jens makten

– Bøndene, de fagorganiserte og Regjeringen snakker fra hvert sitt hjørne av virkeligheten, mener valgforsker

 Si din mening. Svekker streiken de rødgrønne?


reklame