BRØDREFORSVINNINGEN:
Brødrene Julian (7) og Ruben (9) bekreftet døde:
– Det siste håpet er ute. Sorgen er ubeskrivelig
Bekreftet at de to brødrene er funnet døde etter to uker lang leteaksjon.
Asker og Bærum tingrett vil ikke avvise søksmålet fra mannen som krever ti prosent, eller omtrent 1,7 milliarder kroner, av Kjell Inge Røkkes formue.
Søksmålet kommer fra Per Orveland, som har vært samboer med Kjell Inge Røkkes ekskone Kari Monsen Røkke. Orveland mener Røkke har gitt et gaveløfte som er bindende. Dette avviser Røkke, som har bedt retten om å avvise kravet.
Nå har Asker og Bærum tingrett imidlertid besluttet at det blir en rettssak 10. august, skriver VG.
– Det er avsagt en kjennelse som slår fast at vilkårene for å avvise saken på de anførte grunnlag ikke er oppfylt, sier konstituert tingrettsdommer Wenche Fliflet Gjelsten i tingretten.
Røkkes advokat, John Christian Elden, sier at han tar avgjørelsen til etterretning, men mener en rettssak om dette kravet er «unødig trette».
| Publisert | 19.06.2012 16.41 |
| Oppdatert | 19.06.2012 16.49 |
Kommentarer er fjernet etter kl. 00.00 og blir åpnet igjen kl. 06.00.
BRØDREFORSVINNINGEN:
Bekreftet at de to brødrene er funnet døde etter to uker lang leteaksjon.
