FORSINKELSER: Bergen lufthavn Flesland ble stengt onsdag morgen grunnet stort snøfall i natt og det har ført til store forsinkelser.
FORSINKELSER: Bergen lufthavn Flesland ble stengt onsdag morgen grunnet stort snøfall i natt og det har ført til store forsinkelser. Foto: Sturla Dyregrov/TV 2

Kaos på Flesland etter kraftig snøfall

Bergen lufthavn Flesland ble stengt onsdag morgen grunnet stort snøfall i natt.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Snømengdene har ført til at flyplassen har måttet stenge et par ganger onsdag morgen.

– Vi har hatt noen stengninger i dag, men har nå fått unna trafikken. Akkurat nå er det et opphold i flyavgangene, så vi er ute og rydder banen igjen. Vi regner med å være i gang med flygingene om 20 minutters tid, sier teamleder John Johnsen i Avinor til tv2nyhetene.no i ni-tiden.

Er flyet ditt i rute? Sjekk oppdaterte flytider fra Flesland her

Nedbør utover dagen

Det er meldt nedbør utover dagen i Bergen, så mannskapene på Bergen lufthavn må regne med å rydde banen flere ganger.

– Vi får bare ta ting som det kommer, sier Johnsen.

Kun flyet til København klokken 06.00 tok av før flyplassen måtte stenge første gang onsdag morgen. Like etter klokken 07.30 åpnet flyplassen igjen.

– Nå har proppen løsnet her. Man fikk inn det første flyet rundt klokken halv åtte i dag tidlig, og i løpet av et veldig travelt kvarter landet det sju fly på Flesland, som har ventet på at rullebanen skulle bli klar. Nå er alle flyene kommet ned, og nå skal det av gårde en ti-tolv fly i løpet av veldig kort tid, sier reporter Sturla Dyregrov som er på flyplassen.

Flere forsinkelser

Reisende må regne med litt forsinkelser utover dagen. Dette kan også påvirke flyplasser andre steder i landet.

– Om det blir flere forsinkelser her, vil det gi litt effekt utover hele landet, sier Johnsen.

Store snøfonner på flyplassen utgjorde en sikkerhetsrisiko brøytemannskapene jobber for harde livet for å få unna snømengdene.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Snøværet kom overraskende
Snøværet kom overraskende

Meteorologene ble like forundret som folk flest over snøkaoset på Vestlandet.

Jernbanestasjonen i Bergen stengt
Jernbanestasjonen i Bergen stengt

Åpner igjen tidligst onsdag ettermiddag.

 
Comments powered by Disqus
  

Norges gulljenter
vant for Dale Oen

Først fosset Sara Nordenstam inn til seier - så gjorde Ingvild Snildal dagen komplett


reklame