Tusenvis av kroner å
spare på å velge riktig
Handler du hos den rimeligste byggevarehandelen? Sjekk vår test!
Statsminister Jens Stoltenberg (Ap) skal siden slutten av forrige uke ha visst om at Anne-Grete Strøm-Erichsen (Ap) lot være å videresende Forsvarets teppetakst til skattemyndighetene.
Ifølge VGs kilder skal Stoltenberg ha vært imot at Liv Signe Navarsete (Sp) skulle dokumentere sine ligningsopplysninger fordi han visste at dette ville føre til at detaljer rundt Strøm-Erichsens ligningsopplysninger da også ville bli offentlige.
Det er sentralt plasserte kilder i Senterpartiet som hevder at Statsministerens kontor (SMK) helt fram til onsdag ettermiddag kjempet imot at Navarsete skulle gå ut med sine ligningsopplysninger. Kildene hevder også at SMK da hadde kjent til de manglende opplysningene til Strøm-Erichsen i en ukes tid.
LES OGSÅ: Økokrim i samtaler om Navarsete
Flere eksperter har kritisert dette og ment at det er den norske omsetningsverdien det skal skattes av, men Skattedirektoratet selv opplyste fredag at de mener det var greit at statsråden oppga den afghanske verdien.
| Publisert | 11.09.2010 16.57 |
| Oppdatert | 11.09.2010 17.18 |
Handler du hos den rimeligste byggevarehandelen? Sjekk vår test!
