Hevder OL-vinner Khalid Skah truet med våpen
Marrokaneren skal ha truet med våpen da kona ville hente parets barn hjem til Norge. Hør hennes dramatiske historie om flukten fra Marokko her.
Da Anne Cecilie Hopstock ankom Marokko i fjor sommer hadde hun med seg flere medhjelpere. Barna skulle hentes hos sin far, OL-vinneren Khalid Skah. Det var siste utvei.
Brukte seilbåt
– Vi reiste ned og delte oss i to grupper. Jeg i seilbåt, de andre med ferge, og fikk barna ut, sier Hopstock til TV 2.
Hun hadde leid profesjonell hjelp, av en med bakgrunn fra forsvaret og politiet. I boken hun nå har skrevet omtales han bare som Petter.
– Hva bidro Petter med?
– Det var at han planla i stor grad hvordan vi skulle gjøre dette her. Dette var noe vi måtte agere etter der og da, hvor barna var, hvordan vi skulle forholde oss og hvordan situasjonen var rundt dem. Det var hele tiden veldig viktig at det skulle bli så lite dramatisk som mulig.
BENEKTER PÅSTANDENE: Khalid Skah. Foto: Løchen, Per/SCANPIX
Skah tar anklagene alvorlig
Men i boken forteller om hun flere dramatiske episoder. Khalid Skah skal ha truet med skytevåpen da hun og Petter kom for å snakke med barna.
Beskyldningene er uriktige svarer Skah gjennom sin forsvarer Brynjar Meling.
– Vi hadde en samtale i ettermiddag og han står på at han mener dette er uriktige påstander, uriktige beskyldninger. Og han tar anklagene svært alvorlig, særlig at han skal ha begått så alvorlige ting overfor barna tar han avstand fra, sier Meling.
Onsdag kom boken «Hvis jeg roper høyt nok, en mors kamp for sine barn» ut.
Hopstock var gjest i Tabloid onsdag. Hør hennes versjon av flukten fra Skah her:
| Publisert | 13.01.2010 21.44 |
| Oppdatert | 15.01.2010 15.33 |


