KLAGER: Antall klager etter plastiske operasjoner er mangedoblet. (Illustrasjonsfoto)
KLAGER: Antall klager etter plastiske operasjoner er mangedoblet. (Illustrasjonsfoto) Foto: Gorm Kallestad/SCANPIX

Rekordmange klager på plastiske operasjoner

I fjor søkte nesten fire ganger så mange om erstatning etter plastisk og kosmetisk kirurgi som i 2010. Det viser tall fra Norsk Pasientskadeerstatning.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Skjemmende arrdannelser, smerter, nerveskader og psykiske problemer er bare noen av plagene det blir søkt erstatning for, skriver Bergens Tidende.

Del på facebook

Les også: Stadig flere kvinner kjøper større pupper

1,3 millioner

I 2010 behandlet norsk pasientskadeerstatning 17 erstatningssaker. I fjor lå tallet på hele 66 slike saker. 41 av dem som søkte om erstatning, fikk medhold. Erstatningssummene varierer fra 10.000 kroner til 175.000 kroner, og totalt ble det i 2010 og 2011 utbetalt 1,3 millioner kroner i erstatninger.

– Bransjen forteller om flere og flere behandlinger, og klagene øker i takt med dette, sier Torill Svoldal Stæhr, kommunikasjonsrådgiver i pasienterstatningen.

Lite risikoinformasjon

Hun tror mange pasienter får for lite informasjon om risikoene ved å utføre denne typen kirurgi, og sier at de fleste klagene ikke dreier seg om feilbehandling, men at pasienten ikke var fornøyd med resultatet.

Det er bare de siste tre årene det har vært mulig å søke erstatning hos Norsk Pasientskadeerstatning for skader som følge av plastisk og kosmetisk kirurgi utført ved private klinikker. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Stadig flere kvinner kjøper større pupper
Stadig flere kvinner kjøper større pupper

Antall kvinner i Norge som ønsker seg større bryster, øker stadig. I Oslo har økningen i årets første åtte måneder vært på 86 prosent, sammenlignet med samme periode i fjor.

Ansiktsløse Dallas (25) kan få nytt ansikt
Ansiktsløse Dallas (25) kan få nytt ansikt

Omfattende ansiktstransplantasjon kan gi Dallas C. Wien (25) et ansikt å leve med.

Christina (31) i koma etter brystoperasjon
Christina (31) i koma etter brystoperasjon

Avslører storstilt kirurgsvindel etter at svenske Christina dro til Polen for å få større bryster.

De verste og beste
De verste og beste

Hao tok 26 plastiske operasjoner for å bli ny. Se de verste og beste eksemplene på plastisk kirurgi.

 
Comments powered by Disqus

  

Politimannen på landsiden visste ikke om båtleie på Utvika camping
• Retten flytter flere av dagens vitner på grunn av tidsmangel

 Følg terrorsaken i TV 2s livesenter

  

– Jeg vil si Breivik gjorde en
tabbe ved å spare meg

Les også: Alt om politiets aksjon på Utøya

Hør også: Alt om oppmøtekaoset på Utøya

Lydloggene: Store
sambandsproblemer
under aksjonen

Lydloggene: Her
pågripes Breivik
på Utøya 22. juli

Lydloggene: Politiet
snakker kun om én
gjerningsmann


reklame