OVERDOSE: Fire mennesker døde av overdose i Trondheim i fjor.
OVERDOSE: Fire mennesker døde av overdose i Trondheim i fjor. Foto: Sigurdsøn, Bjørn/SCANPIX

Nordmenn flest fornøyd med vaksineringen

Innbyggere i Troms er mest fornøyd med kommunenes håndtering av influensaen, mens oslofolk er minst fornøyde.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Fem uker etter at Helsedirektør Bjørn-Inge Larsen slaktet kommunenes pandemiplaner, opplyser 60 prosent av befolkningen at de er fornøyd med kommunenes organisering av vaksineringen.

Sentio Research Norge står bak den ferske undersøkelsen.

– Godt resultat

– Dette er et svært godt resultat. Jeg har drevet med målinger med kommunenes omdømme, og av erfaring vet jeg at det er svært vanskelig å skåre godt, sier administrerende direktør Arve Østgaard i Sentio Research Norge til Kommunal Rapport.

Det er innbyggerne i Nord-Norge som er mest fornøyde med sin kommunes håndtering av influensaen – og da spesielt i Troms. De minst fornøyde finner vi i Oslo.

– Litt mer bein i nesa

– Tallene viser at jo mer ut på landsbygda vi kommer, jo mer fornøyde er folk. Folk i periferien har litt mer bein i nesa, de tåler mer, sier Østgaard. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
Comments powered by Disqus

reklame