Gutt (11) meldt savnet i Oslo

Sist sett fredag ettermiddag.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

En elleve år gammel gutt er meldt savnet i Oslo etter at han ikke kom tilbake på barnevernsinstitusjonen der han bodde etter skolen på fredag.

– Vi fikk melding rundt halv ti fredag kveld om at gutten ikke hadde kommet tilbake til institusjonen han bodde på. Slik saken ligger nå behandler vi den som en ordinær savnetsak, sier avdelingsleder i Oslo politidistrikt, Trond Skaarud, til tv2nyhetene.no.

Etterlyst internasjonalt

Politiet har nå etterlyst gutten i Norge og i utlandet.

– Gutten har nordafrikansk opprinnelse og vi ser det derfor som et ledd i det videre arbidet å gå ut med etterlysning internasjonalt, sier Skaarud.

Politiet har gjort avhør og samarbeidet med institusjonen gutten bor på, skolen hans og kamerater.

Sammen med kamerat

Gutten ble sist observert sammen med en kamerat på Centra Mat i Colosseum Park klokken halv fire fredag ettermiddag. Politiet har så fått opplysninger om at gutten gikk mot t-banestasjonen.

Tidligere på dagen hadde elleveåringen vært på Majorstua skole der han er elev.

Ifølge NRK hadde gutten på seg en grønn rutete jakke og lysebrune vintersko. Gutten har kort, mørkt krøllete hår, er av nordafrikansk opprinnelse og ser voksen ut for alderen.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Har du tips om denne saken?
Send SMS/MMS til 02255
E-post: tips@tv2.no
 
Comments powered by Disqus

reklame