Gammel Volvo fikk superkrefter i Porsgrunn

Politiet i Porsgrunn trodde knapt hva de så lørdag morgen da en gammel Volvo kom trekkende på en tung Chevrolet og bak der igjen, en tilhenger.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Politiet trodde ikke sine egne øyne tidlig lørdag morgen på Moheim i Porsgrunn da de ble vitne til at en eldre Volvo 740 kom kjørende med et slep som skulle tilsi at den egentlig skulle vært en trailer.

For trekkende bak Volvoen i et slepetau hang først en stor Chevrolet Starkraft og bak den igjen en toakslet Gaupen tilhenger.

Les også: Mann i 20-årene siktet for trusler mot politiet

Del på facebook

Slepte på 3750 kilo

Den vanligvis så robuste Volvoen er godkjent for å kunne trekke last lik sin egenvekt, vel 1500 kilo. Men dette vogntoget var vel 2,5 ganger Volvoens egenvekt, skriver politiet ved Telemark politidistrikt i loggen.

Det skulle tilsi at den gamle Volvoen trakk vel 3750 kilo, sannsynligvis ikke i oppoverbakke.

To menn på 22 og 23 år fra Bamble og Skien forklarte til politiet at de hadde vært og kjøpt Chevroleten og på vei hjem streiket motoren.

De så da ingen annen utvei enn å taue både den og tilhengeren. På Moheim måtte de imidlertid kople fra og parkere bilen med motorhavari og tilhengeren.

Les også: Skudd mot politibil i Hedmark

Var også uten lys

Sjåføren hadde ikke førerkort for annet enn vanlig bil uten tilhenger og bilen han kjørte, altså Volvoen kunne altså kun trekke en last lik sin egen egenvekt.

Etter motorhavariet var det heller ikke lys på Chevroleten eller tilhengeren.

Politiet skriver at sjåføren kan vente seg en straffereaksjon etter dette.

Les også: 19-åring pågrepet for å true ambulansesjåfører



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
Comments powered by Disqus
  

I dag skal politiet forklare seg om
pågripelsen av Breivik

Lydloggene: Store
sambandsproblemer
under aksjonen

Lydloggene: Her
pågripes Breivik
på Utøya 22. juli

Lydloggene: Politiet
snakker kun om én
gjerningsmann


reklame