Flytid Oslo-Alta: 41 timer
LANG TUR: Det så lovende ut mandag kveld da SAS-flyet nærmet seg Alta, men så ble det liggende og sirkle. På grunn av kraftig snøvær i Tromsø, måtte flyet til Kiruna. (Illustrasjonsfoto) Foto: Holm, Morten/SCANPIX

Flytid Oslo-Alta: 41 timer

Det ble en lang reise for passasjerene som endelig landet i Alta onsdag morgen, 41 timer etter at de tok av fra Gardermoen.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Det så lovende ut mandag kveld da SAS-flyet nærmet seg Alta, men så ble det liggende og sirkle. På grunn av kraftig snøvær i Tromsø, ble svenske Kiruna valgt som alternativ flyplass, skriver nordlys.no.

...og igjen bar det til Kiruna

– Vi forsto det slik at de skulle prøve litt senere på kvelden, dersom været lettet. Men det gikk ikke, og etter at det ble klart at de ikke fantes hotell i Kiruna nok til samtlige om bord, fløy vi til Bodø, forteller Gunn Elin Iversen, som var på vei hjem til Alta.

I Bodø ble det en natt på hotell før det ble gjort et nytt forsøk på å fly nordover tirsdag ettermiddag. Igjen måtte flyet gjøre vendereise ved Alta, og igjen bar det til Kiruna. Senere på kvelden kom passasjerene til Tromsø og var dermed et viktig skritt nærmere målet.

Finnmarksjord under føttene

For dem som fortsatt var med på turen, bar det videre med propellfly fra Widerøe onsdag morgen.

Da passasjerene endelig fikk finnmarksjord under føttene, hadde de brukt 41 timer fra Oslo.

– Vi ble nesten som en liten gjeng som reiste sammen, ler Gunn Elin Iversen når hun endelig har kommet hjem. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Værproblemer på Tromsø lufthavn mandag kveld
Værproblemer på Tromsø lufthavn mandag kveld

Flere avganger og landinger er innstilt på grunn av sterk sidevind kombinert med tette snøbyger.

Ville forlate flyet over Skagerrak
Ville forlate flyet over Skagerrak

En mann er pågrepet av politiet etter at han forsøkte å åpne døra på SAS-flyet mellom København og Kristiansand tirsdag kveld.

SV vil ha ny flyskatt
SV vil ha ny flyskatt

Flypassasjerer skal subsidiere jernbanebygging.

 

– GUD TILGIR OVERGREP:

  

Denne predikanten mener
etterforskningen kan være
verre
enn overgrepet

Silvia Henriksdóttir hevder overgrep i barndommen ble tiet i hjel av menigheten.

 Se video: Predikanten mener han gjorde det rette


reklame