Fanget stor ørret i en sølepytt
Stor var gleden hos Stig Næss fra Rognan i Nordland da han oppdaget en ørret på over åtte kilo i en sølepytt i skogen.
Det var rundt klokka 11 på formiddagen onsdag at Næss var på tur med sin hund ved Osøyra på Rognan. Han merket seg at ei kråke lettet mellom trærne rundt en kilometer fra elvemunningen i Saltdalselva, men merket også at det var noe som rørte på seg der kråka lettet fra.
Svømt seg vill
– Først trodde jeg det var en and som beveget seg, men ved nærmere ettersyn lå det en stor og fin ørret i en liten sølepytt og sprellet. Blodet rant fra det ene øyet. Trolig er det kråka som har hakket ut øyet, sier Næss til an.no
Han mener fisken har gått seg vill mellom trærne mens vannføringen var veldig høy. Når vannet nå har gått tilbake, har den ikke funnet veien ut.
Storfisk
– Jeg fikk i hvert fall tak i halepartiet på fisken og fikk den med meg opp.
Han fikk seinere veid fisken, og vekta viste 8,4 kilo. (©NTB)
| Publisert | 19.05.2010 20.49 |
| Oppdatert | 19.05.2010 20.50 |


