Seriedrapsmann knyttes til dobbeltdrap av mor og sønn:
– Jeg har gjort
noe forferdelig
Krigsveteranen Itzcoatl Ocampo er fra før av siktet for drap på fire hjemløse menn i USA
Hunden Chanko (8) ble helgas helt i Flå etter å ha funnet den tre år gamle jenta som forsvant søndag.
FLÅ / BERGEN (TV 2): Den tre år gamle jenten ble borte for foreldrene i 14-tiden i ettermiddag da familien var på fjelltur.
En storstilt leteaksjon ble straks satt i gang.
- Det var stort. Det må jeg bare si. Spesielt når det er et barn involvert. Så det gjør mye. Vi er mennesker vi og. Så vi blir rørt, sier hundefører Tonje Moen Hanssen til TV 2 Nyhetene.
Les også: Treåring funnet i god behold
Men Chako og Tonje var ikke alene i fjellet. Tre helikoptre, store frivillige mannskaper og flere hundepatruljer deltok i søket.
Her blir treåringen tatt hånd om. Se reportasjen fra leteaksjonen her:
(saken fortsetter under)
Like før klokken 19 kom den gode nyheten: en av hundepatruljene hadde funnet treåringen - sterkt nedkjølt, men i live.
- Hun skalv og var kald. Hun hadde tatt av seg den rosa parkdressen, mørke klær under, sier lensmann i Flå, Geir Vidme, til TV 2.
Tre helikoptre og store letemannskaper ble satt inn i søket etter den savnede treåringen søndag. Men det var en hundesnute som måtte til for å få treåringen trygt hjem. Foto: MMS-FOTO / TV 2
Hunden Chanko og føreren Tonje Moen Hanssen fant jenten høyt til fjells i et myrlendt, vanskelig terreng - helt ytre kant av leteområdet.
Treåringen skal være i god behold, forholdene tatt i betraktning - men for
sikkerhets skyld ble hun sendt til legesjekk.
Treåringen kan takke hundfører Tonje Moen Hanssen og hunden Chanko for at hun ble funnet i god behold søndag. Foto: Birger Henriksen/TV 2
Politiet er svært lettet over at den lille jenten ble funnet før nattemørket kom. Det var også Chanko og Tonje.
- Det var stort. Vi er mange aktører som skal samarbeide og gjøre det taktisk lurt, sier en smilende Tonje Moen Hanssen til TV 2 Nyhetene.
- Hvordan reagerer Chanko?
- Han reagerer ikke noe annerledes enn når vi trener hjemme. Vi trener ikke så mye med små barn, så det er annerledes. Men funn er funn, svarer hundeføreren og lover Chanko belønning.
Området hvor treåringen var savnet er hovedsakelig åpent fjellområde. Her er imidlertid flere feller for en liten jente. Vann, myrer og småvekster preger terrenget. Foto: TV 2
| Publisert | 21.09.2008 21.52 |
| Oppdatert | 22.09.2008 18.49 |
Krigsveteranen Itzcoatl Ocampo er fra før av siktet for drap på fire hjemløse menn i USA
