Streiken i stat og kommune
John (69) får dusje en gang i måneden
Men den gamle sjømannen henger ikke med hodet av den grunn
Boligmarkedet i Norge og Danmark er to forskjellige verdener.
I Danmark sliter folk med å få solgt hus og leiligheter. Rekordmange boliger ligger ute for salg og i snitt tar det nesten ni måneder å få solgt en enebolig. I Stavanger derimot er situasjonen en helt annen – her strømmer folk til visning.
– Markedet er bra nå. Denne kan bli solgt innen en dag eller to. Responsen har vært veldig god i forkant og leiligheter som er såpass sentrumsnært er attraktive. Slike leiligheter har gått etter en visning, sier megler Tor Øyvind Grov i Eiendomsmegler 1 som snart skal ha visning på en leilighet på Våland.
Les mer: Dansk boligmarkedet har falt 25 prosent siden 2008
40 personer innom
Et kvarters gange fra byen ligger dagens prosjekt; en 88 kvadratmeter stor leilighet med en prisantydning på 3 390 000 kroner.
– Det ser veldig flott ut. Hvis jeg har råd, vil jeg legge inn bud på denne. De er heleide de som får denne, sier en av de første som er innom visningen.
LETT JOBB: Tor Øyvind Grov i Eiendomsmegler 1 fikk raskt boligen på Vålan i Stavanger over på nye hender. Foto: TV 2
Og flere henger seg på. På under en time er rundt 40 personer innom, interesselisten fylles opp – og allerede under visningen kommer det første budet.
Bud inne etter en time
– Den var fin den her, den var det! Jeg legger inn et lite bud nå, sånn at jeg kan fortsette med muntlig bud i morgen, sier en av de mange på visning.
– Dette ser bra ut. Denne visningen ble godt besøkt, sier megleren fornøyd etter visningen.
Og under et halvt døgn etter visningen er budrunden i gang. Leiligheten blir til slutt solgt for 310 000 kroner over takst.
| Publisert | 01.02.2012 22.21 |
| Oppdatert | 01.02.2012 22.21 |
Streiken i stat og kommune
Men den gamle sjømannen henger ikke med hodet av den grunn
