Betalte bompenger for hengeren

Audun Aase måtte betale ekstra da han kjørte gjennom bompengeringen i Haugesund.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Lørdag 12. juli kjørte han gjennom en av bomstasjonene i Karmsundsgata i Haugesund. Brikken i frontruten virket, men Aase fikk likevel en regning på tolv kroner registrert på tilhengeren han hadde bakpå bilen, skriver Haugesunds Avis.

Aase kontaktet bomselskapet i Bergen, men fikk beskjed om å betale pengene å sende inn klage etterpå. Han spurte også om det gikk an å kjøpe autopassbrikke for tilhenger, slik at han slapp å bruke tolv kroner ekstra hver gang han skulle bruke hengeren.

- Men da bare lo bompengedama av meg, og sa at sånn type autopass ikke eksisterte, forteller han til avisen.

Etter nok en klagetelefon til bomselskapet fikk han til slutt beskjed om å kaste regningen.

- Sånne feilregninger koster det deg likevel både tid og telefonpenger. Så den passeringen jeg hadde klokka 12.57.43 den 12. juli, er den dyreste bomturen jeg har hatt. I alle fall fram til nå, sier han.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 

Streiken i stat og kommune

  

John (69) får dusje en gang i måneden

Men den gamle sjømannen henger ikke med hodet av den grunn


reklame