Se og følg flommen i livesenteret
155 evakuert fra Kvam i Gudbrandsdalen:
– Ødeleggelsene
er svært store
NÅ: Flere boliger evakuert etter jordras i Buskerud
Politiet har gjort funn i et område ved Skullerud mandag kveld, men vet foreløpig ikke om disse er knyttet til savnede Sigrid Giskegjerde Schjetne. Letingen etter jenta fortsetter utover natten.
Politiet satte ved 21-tiden mandag kveld opp flere sperringer ved et skogsområde nordøst for Skullerud i Oslo i forbindelse med søket etter den savnede 16-åringen Sigrid Giskegjerde Schjetne.
– Det har kommet fram opplysninger de siste par timene som gjør noen områder mer interessante enn andre, sa innsatsleder Lasse Alver ved 21-tiden.
VET DU NOE OM DENNE SAKEN? Tips TV 2 Nyhetene på telefon 02255 eller e-post 02255@tv2.no
BAKGRUNN: Fortsatt uten spor etter Sigrid (16)
TV 2s reporter på stedet kunne like før klokken 23 melde om at sperringene var i ferd med å bli fjernet.
Kort tid etter pakket politiet sammen og forlot stedet. De skal ha gjort funn, men vet foreløpig ikke om disse kan knyttes til savnede Sigrid Giskegjerde Schjetne.
– Vi kan bekrefte at mannskapene ute har gjort diverse funn, men det er usikkert om dette kan knyttes til forsvinningen, sier pressesjef Unni Grøndal i Oslo politidistrikt i en pressemelding.
Grøndal bekrefter like før klokken 01 at letingen etter den 16 år gamle også vil pågå videre gjennom natten.
– Letearbeidet fortsetter utover natten i Østmarka, i et område fra vannkraftverket ovenfor Skullerudstua og over til Grønmo. Det er i kveld kun profesjonelle som leter i dette området, sier hun.
Til Aftenposten sier også innsatsleder Lasse Alver at Røde Kors-patruljer og hundeekvipasjer fortsetter letingen utover natten, men at frivillige privatpersoner blir oppfordret til å reise hjem.
– I dette dårlige været er det ikke forsvarlig å la frivillige privatpersoner gå rundt i ulendt terreng og lete etter den savnede 16-åringen, sier Alver, som forklarer at søket vil fortsette for fullt når det blir lyst tirsdag.
LES OGSÅ: – Vi søker til politiet sier stopp
Både store politistyrker og så mange som 500 frivillige deltok mandag i søket etter den savnede 16-åringen.
LES OGSÅ: Sigrids venninner: – Vil bare ha henne hjem
Schjetne forsvant da hun var på vei hjem fra en venninne i Østensjø-området i Oslo tidlig natt til søndag. Like etter etter ble skoene og mobiltelefonen hennes funnet ved en barnehage.
Det siste kjente livstegnet fra Sigrid Giskegjerde Schjetne er etter det TV 2 erfarer en SMS med teksten «Chiller'n hjemme» sendt til en venninne klokken 00.15 natt til søndag. Etter denne stopper alle spor.
(TV 2/NTB)
| Publisert | 06.08.2012 21.45 |
| Oppdatert | 07.08.2012 01.11 |
Se og følg flommen i livesenteret
155 evakuert fra Kvam i Gudbrandsdalen:
– Ødeleggelsene
er svært store
NÅ: Flere boliger evakuert etter jordras i Buskerud
