– Pelsdyraktivister jukset med bildene

Norges veterinærhøyskole mener dyrevernaktivister kan ha jukset med bilder av mishandlede pelsdyr.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

En pelsfarmeier i Gudbrandsdalen oppdaget to syke rever på gården sin 18. august. Dyrene var så dårlige at de måtte avlives. Men eieren var sikker på at de ikke hørte til i besetningen og meldte fra til politiet. Blodprøver fra dyrene viser at de ikke har samme farskap som de andre dyrene på gården, skriver Dagbladet .

– Ettersom revene er avlet fram, er det bare noen få hannrever som brukes til dette. De syke revene hadde DNA som ikke stemmer overens med noen av hannene gårdeieren har brukt, sier veterinær Are Krogh, som tok prøver av dyrene.

Utenfor gården ble det funnet et bur med to friske rever, og disse hørte til på gården. Eieren mener det er tydelig at noen prøver å skade næringa.

Aktivist Rune Ellefsen avviser overfor Dagbladet at aktivistene har plassert skadde dyr på den aktuelle farmen. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
– Norske pelsdyr lider fortsatt

Etter Mattilsynets friskmelding av pelsdyrnæringen i vår, har Nettverk for dyrs frihet tatt seg inn på 45 norske pelsdyrfarmer, og anmeldt samtlige for brudd på dyrevernloven.

Ap vil stanse norsk pelsdyr-produksjon
Ap ut mot norsk pelsdyrproduksjon

Arbeiderpartiet vil begrense den norske pelsdyrproduksjonen og fjerne statsstøtten.

 
Comments powered by Disqus
  

25 grader og sol!

Sommeren er kommet, og den har tenkt å bli til over helgen.

 Sjekk hvor mye sommer du får der du bor


reklame