– GUD TILGIR OVERGREP:
Denne predikanten mener
etterforskningen kan være
verre enn overgrepet
Silvia Henriksdóttir hevder overgrep i barndommen ble tiet i hjel av menigheten.
Nordmenn bruker tre ganger mer strøm enn danskene. Hvis vi ikke kutter strømforbruket, vil vi ikke nå klimamålene, mener regjeringen.
Varmetap fra bygninger og annen strømsløsing er noe av det som bidrar sterkt til at strømforbruket i Norge er for høyt, ifølge regjeringen.
– Vi klarer ikke å nå klimamålene våre uten en mer effektiv bruk av strøm, sier olje- og energiminister Terje Riis-Johansen (Sp), melder NRK.
Eksperter mener mer effektiv bruk av strøm er det første steget på veien til reduksjon av klimagassene.
Og Norge kan spare tolv terawatt-timer (TWh) fram mot 2020, noe som tilsvarer strømforbruket til hele hovedstaden i et år, anslår en ny rapport fra SINTEF.
– Vi må bygge bedre hus i Norge når det gjelder energieffektivitet, og hver og en av oss må bli flinkere til å foreta de rette små valgene i hverdagen, sier Riis-Johansen.
Nordmenn bruker i gjennomsnitt tre ganger så mye strøm som danskene og dobbelt så mye som svenskene. (©NTB)
| Publisert | 29.10.2009 06.45 |
| Oppdatert | 29.10.2009 15.10 |
– GUD TILGIR OVERGREP:
Silvia Henriksdóttir hevder overgrep i barndommen ble tiet i hjel av menigheten.
