25 grader og sol!
Sommeren er kommet, og den har tenkt å bli til over helgen.
Frps Ulf Leirstein synes det er et tap for landet at Stein Erik Hagen flytter ut.
- Jeg beklager sterkt at Hagen har kommet i den situasjonen at han går til det drastiske skrittet og flytter ut, sier stortingsrepresentant for Frp, Ulf Leirstein til tv2nyhetene.no.
Han mener at det vil gå ut over norske arbeidsplasser når folkene med kapital ikke vil være i landet lenger.
I dag ble det kjent at Stein Erik Hagen flytter til Sveits på grunn av den høye formueskatten.
Leirstein sier at Hagen har blitt behandlet dårlig av den sittende regjeringen:
- Det er en veldig rar måte regjeringen har behandlet ham på. De har innledet et korstog mot ham, og prøvd å framstille ham som en skurk, sier Leirstein.
Han sier at skattepolitikken vil gå ut over vanlige arbeidere:
- Formueskatten er urettferdig fordi den blant annet rammer slike som Rimi-Hagen. Det er ikke det at han ikke skal betale skatt, men han må ta ut penger fra bedriftene for å betale formueskatten. Da rammer det bedriften, og indirekte arbeidsplassene, sier han.
- Vi kan komme i en sitiasjon der flere rike gjør som ham, da blir det færre rike som skatter, og da må folk flest betale mer skatt, sier han.
- Men hvorfor tror du at rikinger som for eksempel Kjell Inge Røkke velger å bli i landet?
- Noen velger selvfølgelig å bli boende, man flytter jo ikke med lett hjerte, og man må jo svare selv på hvorfor man flytter, avslutter Leirstein.
| Publisert | 23.07.2009 23.41 |
| Oppdatert | 24.07.2009 14.01 |
