– Kristin følte seg truet
Kristin Kjelstrup ble drept utenfor Slettaelva skole i januar. Foto: Hege I. Hanssen/Nordlys

– Kristin følte seg truet

Kristin Kjelstrup følte seg truet og forfulgt av politimannen Rolv-Are Pettersen i forkant av drapet.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Kristin Kjelstrup følte seg truet og forfulgt av politimannen Rolf-Are Pettersen i forkant av drapet i Tromsø fredag. Ifølge Kristins mor nektet Pettersen å gi fra seg nøklene til Kristin Kjelstrups hus etter bruddet. Hun måtte søke tilflukt hjemme hos moren.

LES OGSÅ: Skal granske kvinnedrap

Truende sms

- De 14 siste dagene truet og plaget Rolv-Are henne, forteller moren Ellinor Albrigtsen til VG. Han hadde blant annet fulgt etter henne ved flere anledninger, og sendt henne plagsomme sms. «Mamma, du vil ikke se de meldingene han sender meg, det er alt for ille til det», hadde datteren sagt om truslene.

Ellinor Albrigtsen sier til avisen at hun angrer på at hun ikke ringte politiet, men at hun ikke følte at ville involvere seg for mye i datterens liv.

Var redde for datteren

- Kristin var en veldig sterkt dame, og hun var veldig klar på at det var slutt. Men vi har vært forferdelig redde for Kristin, forteller moren.

Etter drapet skjøt Pettersen seg selv i hodet. Han holdes kunstig i live ved Universitetssykehuset i Nord-Norge og er siktet for forsettlig drap.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Politimann siktet for forsettlig drap
Politimann siktet for forsettlig drap

Rolv-Are Pettersen (53) er siktet for forsettlig drap på sin ekskjæreste Kristin Kjelstrup (41).

Ordføreren mintes den drepte
Ordføreren mintes den drepte

Tromsøs ordfører var en av mange som fredag kveld la ned blomster på stedet der Kristin Kjelstrup (41) ble drept av sin tidligere samboer Rolv-Are Pettersen.

Vil gjennomgå våpenrutiner etter drapet på Kristin
Vil gjennomgå våpenrutiner etter drapet på Kristin

Flere av medlemmene i Stortingets justiskomité ønsker gjennomgang av politiets våpenrutiner etter drapet på Kristin Kjelstrup fredag.

- Det skjer jo ikke her
- Det skjer jo ikke her

Mange foreldre ble skjelvne da nyhetene om skytetragedien i Tromsø ble kjent.

Drepte med kollegaens våpen
Tok kollegaens våpen

Politimannen som skjøt en kvinne og seg selv i Tromsø fredag morgen, brukte kollegaens våpen.

Drapsmannen var kjent og folkekjær i Tromsø
Drapsmannen var kjent og folkekjær i Tromsø

Politimannen som skjøt den kvinnelige lærerstudenten i Tromsø var aktiv i lokalmiljøet i byen.

 
Comments powered by Disqus

Whitney Houston er død:

  

Kan ha druknet

• Funnet livløs i badekar på hotell • En musikkverden i sjokk

 Ble 48 år gammel: Slik var sangstjernenes liv


reklame