– Hvert femte barn mobbes på nettet

Ett av fem barn mellom 10 og 15 år skal ha blitt utsatt for digital mobbing. Det viser tall som ble lagt fram på en konferanse om mobbing i Haugesund denne uken.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Tallene viser at 70 prosent i samme aldersgruppe sier de selv eller noen de kjenner er blitt mobbet, enten på internett eller via mobiltelefon, skriver Haugesunds Avis.

Det er Kjellaug T. Tønnesen fra organisasjonen BarneVakten som kom med tallene på konferansen «Sammen mot mobbing» som ble arrangert i Haugesund denne uken.

Tønnessen mener at foreldre må bli flinkere til å engasjere seg i hva barna driver med på nettet.

– På samme måte som man spør hvordan det har gått på trening eller skole, må foreldre spørre barna sine om hvordan de har hatt det på nettet også, sier hun.

Ifølge Tønnesen øker omfanget av nettmobbing i takt med at stadig flere unge får egen datamaskin og flere hjem blir utstyrt med bredbånd. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Bruker huet mot nettmobbing
Bruker huet mot nettmobbing

Ti tusen ungdomsskoleelever og foreldre får besøk av Bruk hue-kampanjen, som skal forebygge mobbing på mobil og internett.

Nesten 90.000 støtter mobbeofre på Facebook
88.000 støtter mobbeofre på Facebook

Mobbeofre blir hørt for første gang på Facebook. Internettsiden har fått over 88.000 medlemmer på to måneder.

 
Comments powered by Disqus
  

Snikfotgraferer skrevende
menn på buss og tog

Blogg skaper sterke reaksjoner hos svenskene


reklame