– Det alvorligste Krekar har gjort etter utvisningen
Frp-leder Siv Jensen har anmeldt Mulla Krekar for det hun mener er den groveste overtredelsen etter utvisningen fra Norge. Politiet mener Krekar gambler med sin egen sikkerhet.
Den omstridte mullaen skaffet seg igjen rikets fulle oppmerksomhet da han på en pressekonferanse torsdag uttalte at hvis han blir drept etter å ha blitt tvunget ut fra Norge, vil personen som står ansvarlig også dø.
Fredag troppet Frp-leder Siv Jensen opp på Sentrum politistasjon i Oslo og anmeldte mullaen for grove trusler mot enkeltpersoner og mot Norge.
– Dette er det alvorligste han har gjort i Norge etter domfellelsen som definerte ham som en fare for rikets sikkerhet, sa Frp-lederen på vei ut fra politiet.
Hun betegner det som absurd at Krekar fritt kan komme med stadig grovere uttalelser, samtidig som han er erklært uønsket i landet.
(©NTB)
| Publisert | 11.06.2010 16.39 |
| Oppdatert | 11.06.2010 16.40 |




