Streiken kan koste
Jens makten
– Bøndene, de fagorganiserte og Regjeringen snakker fra hvert sitt hjørne av virkeligheten, mener valgforsker
43-åring funnet død på Skøyen. Lommeboken ble funnet på åstedet.
En 43 år gammel mann ble funnet knivdrept på Skøyen i Oslo torsdag ettermiddag. Mannen var i live da ambulansen kom til stedet, men døde kort tid etterpå.
Han hadde blitt påført flere knivstikk, og politiet leter nå etter en eller flere gjerningspersoner.
Mannen skal ha blitt funnet livløs i et garasjeanlegg som ligger under et rekkehuskompleks på Hofftunet på Skøyen. Politiet ble først varslet om at en mann var blitt funnet skadd, men kort tid etter ble det bekreftet at 43-åringen var drept. Mannen skal være bosatt i en av boligene som tilhører garasjeanlegget.
Det er uvisst om det er en eller flere gjerningsmenn som står bak. Mannens lommebok ble funnet på åstedet, og det kan derfor dreie seg om et ran. Politiet vil ikke gå inn på om det kan være tilfelle.
Store politistyrker med hunder saumfarer nå området i jakten på den eller de som drepte 43-åringen.
- Vi vet svært lite på nåværende tidspunkt. Vi er i gang med en del undersøkelser. Vi har sperret av deler av området, og spør naboer om de kan ha sett noe, sier innsatsleder ved Oslo politidistrikt, Arve Røtterud, til TV 2 Nyhetene.
Det skal ha vært et overvåkingskamera i garasjeanlegget og politiet vil undersøke om det kan gi dem ytterligere informasjon.
Politiet er svært interessert i tips fra publikum.
| Publisert | 18.12.2008 16.59 |
| Oppdatert | 19.12.2008 08.32 |
– Bøndene, de fagorganiserte og Regjeringen snakker fra hvert sitt hjørne av virkeligheten, mener valgforsker
