- Ap rammet av kokko-epidemi

Har Snåsamannen gjort statsrådene våre koko? spør tillitsmann i Ap.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Spørsmålet stilles av Fredrik Mellem, mangeårig tillitsvalgt i Arbeiderpartiet og redaktør for nettsiden Sosialdemokratiet.no.

- I Arbeiderpartiet baserer vi politikken på fakta, som er etterprøvbare. Vi skal ikke oppfordre noen på å basere livet sitt på «mumbo-jumbomedisin», sier han i bloggen.

Mellem mener partiet må ta et oppgjør med Snåsamannens innflytelse på statsråder og tillitsvalgte.

Soldater med harelabber?

- Hva blir det neste kravet fra en tillitsvalgt i Arbeiderpartiet? Skal vi ha ekstra politiberedskap ved fullmåne fordi noen er redd for varulver? Skal soldatene våre i Afghanistan bli utstyrt med lykkeamuletter og harelabber?

Vi kan ikke ha det sånn som dette. Det er ikke sånn Arbeiderpartiet er.

Saera Kahn og spåkoner

Selv satt Mellem i nomminasjonskomiteen som kastet Saera Kahn på grunn av hennes befatning med spåkoner. I følge Mellem bør helelr ikke tillitsvalgte som sverger til Snåsamannen representere Arbeiderpartiet.

- Før jul sto Saera Khan frem og fortalte om sitt behov for å konsultere spåkoner. Jeg og Ap-folk flest kan ganske enkelt ikke være representert ved folk som har så sterke irrasjonelle tilbøyeligheter, sier Mellem til TV 2 Nyhetene.

Les hele bloggen til Fredrik Mellem her.
(Blogg nummer på på siden)

Jonas fascinert av Snåsamannen

Utenriksminister Jonas Gahr Støre innrømmer at Snåsamannen har gjort et sterkt inntrykk på ham.

- En fascinerende, sympatisk og klok mann, sier Støre til TV 2 Nyhetene.

I avisa Nordlys i dag kom det fram at ett av deres egne sentralstyremedlemmer er kjent som én av et titalls helbredere i Kåfjord. Ordfører Bjørn Inge Mo er velkjent i Nord-Troms for å ha spesielle evner.

Se innrømmelsen her:

Ap-ordfører som healer

- Det er vanlig med blodstopping, fjerning av tannverk og det er blitt hjulpet med andre lidelser også, forteller Kåfjord-ordfører, Bjørn Inge Mo, til TV 2 Nyhetene.

Ifølge ordføreren er dette helt naturlig i Nord-Norge og han takker helseministeren for å ha stått fram med sin tro på helbredelse. I Arbeiderpartiets mektige sentralstyre sitter han og helseministeren sammen med partiets nestleder som tror på Snåsamannen, samt Saera Khan som oppsøkte spåkoner.

- Jeg er stolt over at det er sånn i Arbeiderpartiet. Det er rom, tåleranse og åpenhet i forhold til disse tingene i partiet, sier ordføreren.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Ap-topp kjent som helbreder
Ap-topp kjent som helbreder

Styrer Arbeiderpartiet sammen med Stoltenberg.

Snåsamannen stemmer Ap
Snåsamannen stemmer Ap

Kanskje ikke så rart at Ap-politikerne ringer for å bli helbredet.

- Snåsamannen spådde krigen i Gaza
- Snåsamannen spådde krigen i Gaza

Under en middag med utenriksminister Jonas Gahr Støre skal Snåsamannen ha fortalt at det kom til å bli store uroligheter i Gaza.

Hansen ville ringt Snåsamannen igjen
Ville ringt Snåsamannen igjen

Helseministeren mener hans to måneder gamle sønn ble helbredet på få sekunder - avfeier all kritikk fra fagfolk.

Snåsamannen hjalp helsestatsråd
Snåsamannen hjalp helsestatsråd

Helseminister Bjarne Håkon Hanssen (Ap) ringte i 1997 Snåsamannen for å få hjelp mot sønnens kolikkplager. Etter to samtaler var gutten kvitt plagene.

Saera Khan trekker seg
Saera Khan trekker seg

Mener Oslo Ap er bedre tjent med at hun ikke stiller til stortingsvalget neste år.

Klarsynt advarer mot spåtelefoner
Klarsynt advarer mot spåtelefoner

Sammenligner det med spillegalskap.

 

reklame