Øygard-kjennelse klar litt over klokken 15
Følg saken i vårt direktestudio
Tone Damli deler sine beste skjønnhetstips med Tv2.no/mote!
Tone Damli Aaberge er uten tvil en av Norges mest kjente kvinner, og popartisten fra Sogndal får nesten like mye oppmerksomhet for sitt vakre utseende som musikken. Tv2.no/mote tok en prat med Tone om hennes favorittprodukter og skjønnhetsrutiner!
– Det viktigste jeg gjør for å føle meg frisk og fin er å drikke nok vann, ellers er jeg flink til å rense huden hver kveld, samt tilføre rikelig med fuktighet, forteller Tone Damli til tv2.no/mote.
For å fjerne sminke og rense huden bruker Tone «Aveda Cream Cleanser» og deres «Pure Comfort Eye Make-up remover». Etter rens tilfører hun huden fuktighet med produkter som gjenoppbygger fuktighetsbalansen. Favorittproduktene er fra Ren, og Tone bruker deres fuktighetsgivende roseserum om natten.
– Disse produktene gir masse god fuktighet til huden, forklarer hun.
Om vinteren er det ekstra viktig å påføre huden rikelig med fuktighet, og det er viktig å ikke glemme hendene. Tone sverger til håndskrubben «Crabtree & Evelyn Hand Care Collection».
– Jeg er ikke spesielt flink til å ta vare på hendene mine. Om vinteren bruker jeg nesten aldri hansker, og hendene mine blir fort tørre. Skrubben fra Crabtree & Evelyn er helt super, og jeg har bare ett ord; babyhud, sier Tone.
FÅ TONES SKJØNNHETSTIPS: Tv2.no/mote har fått Tone Damlis beste skjønnhetstips! © Stella Pictures
Tone har alltid en fantastisk glød når hun stiller på den røde løperen. Hun avslører at hun elsker produktene til GloMinerals. Tone bruker deres solpudder «Sunkiss» og rougen i fargen Papaya.
– Jeg har alltid vært veldig glad i glød, og disse to produktene er definisjonen på nettopp dette, forteller hun.
Tone har i tillegg et produkt hun mener kan gjøre sminkerutinen mye lettere for mange, nemlig Chanel sin leppestift Rouge Coco 78.
– Denne godbiten av et produkt kan du bruke omtrent uten annen sminke, sier Tone.
TONES FAVORITTER: REN Rose NO12 Moisture Defence Serum gir fuktighet til tørr hud, og gir et beskyttende lag som gjør at huden holder bedre på fuktigheten fra ansiktskremen din (30ml ca kr 370). Solpudder fra GloMinerals i fargen sunkiss som gir en vakker og naturlig glød (kr 470). Rouge fra GloMinerals i fargen Papaya (kr 305). Aveda Pure Comfort Eyemakeup remover (125ml ca kr 90). Aveda Purifying Cream Cleanser, en mild ansiktsrens og sminkefjerner for tørr og normal hud (150ml kr 117). Coco rouge leppestift fra Chanel i fargekode 78 (ca kr 240). Sjampo fra Curtin som styrker og beskytter håret (300ml kr 149). Fuktighetsgivende ansiktsmaske fra REN ( 50 ml ca kr 270). Velduftende og næringsgivende hårolje fra MoroccanOil (100 ml kr 299). Håndskrubb fra Crabtree & Evelyn Hand Care Collection ( 100g kr 179) © Produsentene
Tone er kjent for sitt vakre hår, og vet selvsagt hvordan hun skal ta vare på håret sitt.
Om vinteren blir håret fortere slitt og flisete, og det er viktig å tilføre næring. Tone sverger til håroljen Moroccan Oil for å forsikre seg om at håret får den pleien det trenger.
Moroccan Oil er en hårolje basert på arganolje fra Marokko, og som skal gjøre håret sunt og velpleid. I tillegg til håroljen forteller Tone at hun elsker sjampoen fra Cutrin.
Øyenbryn er viktig for Tone, som kommer med en oppfordring til alle jenter:
– Øyenbryn er med på å forme ansiktet, men ikke napp for mye!
Tone forteller til tv2.no/mote at hun får øyenbrynene sine fikset av Fred Hamelten på Jan Thomas Studio.
– Han er helt rå med tråd og pinsett, avslutter hun.
SKJØNN SOM TONE: Tone Damli deler sine skjønnhetshemmeligheter. © Stella Pictures
| Publisert | 02.03.2012 11.16 |
| Oppdatert | 02.03.2012 11.20 |
– Var sønnen min en hund, kunne han blitt avlivet
Generalsekretær i ADHD Norge: – Uttalelsene er fryktelige.
Nå kan du kjøpe leilighetene fra TV-serien «Grottenveien 1»
Se alle bildene fra leilighetene her.
Skulle filme spøkelser – tok utro kjæreste på fersken
Sjokket ble enda større da han så hvem hun var utro med.
Her er årets bønder i «Jakten på kjærligheten»
– Jeg skjønner ikke at ingen har tatt dem før!
Laura (33) mener hun er for pen til å ha en jobb
Mener hun ble mobbet bort fra arbeidsplassen fordi hun var så vakker. Nå lever hun på foreldrene...
14.18
«Hotel Cæsar» holder åpent under streiken
– Våre seere kan puste ut, forsikrer produsent.
13.34
Laura (33) mener hun er for pen til å ha en jobb
Mener hun ble mobbet bort fra arbeidsplassen fordi hun var så vakker. Nå lever hun på foreldrene...
12.57
Dette TV-stuntet fikk seerne til å sette tacoen i halsen
Skandaleombrust komiker drakk brystmelk midt i beste sendetid.
12.41
BMW i8: NTNU-studenter snublet over BMWs framtidsbil!
– Vi ble ganske satt ut. Se bildene!
11.08
Mann (40) kjørte i 141 km/t i 50-sonen - og presset syklist i grøfta
09.34
Sjekker ikke verkstedets priser
08.49
Skulle filme spøkelser – tok utro kjæreste på fersken
08.28
Hotel Cæsar stenger dørene
