Tredje natt på rad med bilbrenning og kaos i Stockholm
Bli med til Sonja Lees paradis ytterst i Oslofjorden.
Stjernekokk Sonja Lee drev flere suksessrike restauranter i inn- og utland, og hun startet opp restauranten Magma i Oslo. Men for to år siden nærmest «ramlet» hun og mannen Laurent Surville over et gammelt strandhotell ytterst i Oslofjorden. De ble betatt og fikk tak i eieren. Etter 10 minutters forhandling kjøpte de stedet, usett!
Da hadde det gamle Hurum Strandhotell stått brakk i 12 år og var nesten falleferdig.
Foto: Erik Manshaus/TV 2
- Dette er ikke er en restaurant eller spisested, sier Sonja Lee. - Vi ønsker at dette skal være et sted for allmennheten, et åpent rom for alle. Her kan man spille Ludo, bade eller slappe av uten noen form for kjøpepress.
Etter overtakelsen for to år siden har tusenvis av arbeidstimer blitt lagt ned i oppussing av det tidligere strandhotellet. Sonja og Laurent har vært byggeledere, sjauere, idémakere og inspiratorer. Målet var å skape noe unikt, et helt eget konsept.
Egne palmer importert fra Dubai. Foto: Erik Manshaus / TV 2
Sonja Lee er opptatt av detaljer, både inne og ute. På uteveggene er det nettopp montert værfaste malerier laget med blant annet fyrlyktmaling. I fjor kom en ny gjestebrygge på plass og ny sand skal fylles på stranden. Til og med egne palmer finnes på Villa Malla.
- Det er fantastisk å være i en skapelseprosess. Å angre, nei, det har jeg ikke tid til, ler Lee.
Det blir også matlaging fra Villa Malla. Wenche Andersen og Sonja Lee grillet
entrecote, kylling og grønnsaker.
Se resultatet her!
Foto: Erik Manshaus / TV 2
| Publisert | 25.05.2009 20.35 |
| Oppdatert | 28.05.2009 16.23 |
Kommentarer er fjernet etter kl. 00.00 og blir åpnet igjen kl. 06.00.
