Foto: Solum, Stian Lysberg

Sturla hyller damene

Sturla Berg-Johansens nye standup-show er en hyllest til all verdens damer

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Sturla Berg-Johansen er i ferd med å realisere sin store drøm, nemlig å sette opp sitt eget show på Chat Noir hvor hans forbilder og barndoms helter opptrådte. Onsdag 25. februar braker det løs, men først kommmer Sturla til God morgen Norge for å fortelle oss mer om sitt nye standup-show.

Hyllest til damene

Sturla Berg-Johansen forteller i showet "Damenes aften" om sine oppturer og nedturer, om flukten fra seg selv og om hvordan han jobber for å komme seg videre i livet. Showet er en hyllest til all verdens damer, men spesielt til de han selv har stiftet bekjentskap med rundt om i verden. Forestillingen handler om jakten på lykken, latteren og lengselen etter den store kjærligheten.

Egne erfaringer

For åtte år siden satt Sturla seg ned for å skrive nytt materiale, og lurte på hvem han skulle skrive om. Hvem hadde tabbet seg ut og stukket seg fram? Etterhvert fant han ut at han kunne skrive om seg selv og alle tabbene og brølerne han selv hadde gjort. Dette fungerte, og folk lo og kritikerne jublet. Derfor har Sturla fortsatt med å sette fokus på sitt eget liv, og det er det han gjør i sitt nye show "Damenes aften". Han kan også bekrefte at det er ingen fare for å slippe opp for råstoff.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Snakket ut: - Skummelt å leve som homofil
- Skummelt å leve som homofil
 

Torsdag 24. mai
Programledere: Peter Bubresko og Signe Tynning

07:10
Dagens aviser
Turistforeningen får stipend av NSB.
Reiseguru Ian Wright fra Lonely Planet kommer.

07:40
I dag lanserer Legforeningen rapporten Pulsen opp for bedre helse.
Wenche lager grilloljer.

08:10
Det er sunt å være sinna.
Musikk med den irske bluesartisten Grainne Duffy.

08:40
Se hvordan du får den perfekte brunfargen på et blunk.
Sexy hold in klær.

09.10
Wenche fortsetter md grilloljene.
Christer Berens anbefaler vin til grillmat.

09.40
Hold in for menn.
Vi ser på helgens filmpremierer.
Mer musikk med Grainne Duffy.

10.00 Reprise God morgen Norge
God morgen Norge i reprise. Følg oss også på tv2.no/gmn

reklame