Anders Behring Breivik
blir tvangsinnlagt
Oslo tingrett har bestemt at Breivik skal tvangsinnlegges for observasjon på Ila
Anne Lise Ryel, generalsekretær i Kreftforeningen kom med gode råd på God morgen Norge
-Sett en dato for røykestopp er et råd fra Anne Lise Ryel. I dag var hun gjest på God morgen Norge og hun skal hjelpe Signe Tynning til å klare å slutte med sigaretter.
Datoen som er satt for dette er 1. november. Hun fortalte også at så mange som 800 000 røyker i Norge, men at mange ønsker å slutte.
Generalsekretæren i Kreftforeningen kunne fortelle at hun selv var røyker for 20 år siden. Hun bestemte seg for å kutte røyken på nyttårsaften. Det var vanskelig, men hun klarte det
-Det ble mye drops spising i en periode, men det fikk heller være sier hun smilende
Ryel ønsker ikke å moralisere og skremme folk til å slutte å røyke. -Det verste jeg vet er at folk får skyldfølelse fordi de røyker.- Det er jo selve røykingen man vil til livs. Dessuten er det jo også mange kortsiktige helsegevinster som bedre kondis og penere hud.
| Publisert | 31.08.2009 16.26 |
| Oppdatert | 31.08.2009 16.26 |
Oslo tingrett har bestemt at Breivik skal tvangsinnlegges for observasjon på Ila
